Po raz kolejny głośno jest o pierwszej w Polsce „Psiej Wiosce” w Żurawicy. Jej pomysłodawca – lek. weterynarii Radosław Fedaczyński, szefujący m.in. Centrum Adopcyjnemu Lecznicy dla Zwierząt „Ada” – tym razem postawił na współpracę z firmą Green Lungs. Jej efektem jest tworzony na terenie kompleksu domków dla zwierząt tzw. Psi Park.
Głównym celem współpracy firmy Green Lungs z przemyską Fundacją Ada jest troska o dobrostan zwierząt. Jej głównym obszarem działania jest tworzenie plantacji drzew tlenowych. Tym razem – we współpracy z przemyską fundacją – postanowili zrealizować projekt „Ratuj przyrodę, pomagając zwierzętom”, zakładający utworzenie w Psiej Wiosce miniparku dla zwierząt, liczącego 100 drzew tlenowych. Ma zapewnić czworonogom bezpieczną przestrzeń i dać możliwość schronienia się w cieniu w czasie upałów, a przy okazji dostarczyć wystarczającą ilość świeżego powietrza. Drzewa tlenowe rosną bowiem bardzo szybko i wytwarzają 10 razy więcej tlenu niż inne gatunki, a przy tym pobierają 10 razy więcej dwutlenku węgla.
„Wierzymy, że tlenowe drzewa stanowią nie tylko ozdobę, ale także istotny element dbałości o ekosystem i dobre samopoczucie zwierząt” – piszą na swojej stronie przedstawiciele Green Lungs.
Wspólne zamierzenia udało się przekuć w konkretne działania. 8 marca na terenie „Psiej Wioski” w Żurawicy, stanowiącej na razie kompleks 14 domków, mogących pomieścić około 50 – 60 czworonogów, odbyła się akcja sadzenia drzewek. Czynny udział wzięli w niej uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu i Szkoły Podstawowej w Ujkowicach. Było gwarno i pracowicie. Młodzież z wielką ochotą zakasała rękawy i nie marudząc, przystąpiła do pracy. Zielony obszar w „Psiej Wiosce” ma szansę się powiększyć.
Do akcji sadzenia drzew tlenowych i pomocy dla zwierzaków można się włączyć w każdej chwili. Każdy, kto ma ochotę, może zakupić drzewko tlenowe na stronie firmy Green Lungs (https://greenlungs.pl), która zobowiązała się, że przekaże 15 proc. darowizny od każdej transakcji na rzecz Fundacji ADA. Zakupione drzewa można potem posadzić we własnym ogrodzie, ale równie dobrze przekazać fundacji, która będzie mogła dzięki temu powiększać szybko rosnący las.
„Ta innowacyjna forma wsparcia finansowego pozwoli fundacji kontynuować działania na rzecz zwierząt, obejmujące opiekę weterynaryjną, edukację i ochronę środowiska naturalnego. Wierzymy, że nasza współpraca z Fundacją ADA przyczyni się do podniesienia świadomości społecznej na temat potrzeb zwierząt i wpłynie pozytywnie na jakość ich życia” – zapewniają przedstawiciele Green Lungs.
Autor: Urszula Gielo
/ Życie Podkarpackie
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS