Mimo że serial The Last of Us będzie wiernie oddawał historię przedstawioną w grze o tym samym tytule, twórca obrazu przyznał, że konieczna była pewna zmiana względem dzieła studia Naughty Dog.
Źrodło fot. The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023
i
Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że to, co czasami działa w świecie gier, niekoniecznie może pasować do filmów i seriali na nich opartych. W efekcie tego często w adaptacjach naszych ulubionych tytułów konieczne są zmiany. Tak też się właśnie stało w przypadku nadchodzącego serialu The Last of Us, który wprowadzi dosyć znaczącą zmianę do świata, w którym żyją Joel i Ellie.
Jeżeli graliście w The Last of Us, to z pewnością pamiętacie, że prolog gry rozpoczyna się w 2013 roku. Następnie właściwa akcja przenosi się o dwie dekady wprzód do postapokaliptycznej Ameryki z 2033 roku.
Tymczasem okazuje się, że twórcy serialowej adaptacji zdecydowali się na to, by nie przenosić przygód Joela i Ellie do przyszłości, ponieważ, według Craiga Mazina przedstawiony świat traci przez to na realizmie. Zamiast tego prolog rozpocznie się w 2003 roku, tak aby podróż głównych bohaterów przez zniszczone wskutek groźnego wirusa Stany Zjednoczone miała miejsce w 2023 roku.
Mam problem z przeskakiwaniem w przyszłość. Czuję, że jeśli oglądam serial w 2023 roku, a jego akcja dzieje się w 2043, to jest to mało realistyczne. Nawet jeśli oglądam serial w 2023 roku, a jego akcja rozgrywa się w 2016, to również jest mało realne. Pomyślałem, że ciekawie byłoby po prostu powiedzieć: „Hej, spójrz, w tym równoległym wszechświecie dzieje się to właśnie teraz. Dzieje się to w tym roku” – wyznał Mazin w rozmowie z portalem Inverse.
Co ciekawe, w tym samym wywiadzie twórca gry The Last of Us, Neil Druckmann (który jest jednym z showrunnerów projektu HBO) podkreślił, że w ich intencji nie było wyprodukowanie serialu o pandemii koronawirusa.
Naprawdę nie chcieliśmy robić serialu o COVID-19. Chcieliśmy zrobić coś, co jest bardziej uniwersalne niż to. Hiszpańska grypa miała duży wpływ na społeczeństwo, jak ludzie umierali, jak stali się bardzo podzieleni, jak stali się ksenofobiczni – tłumaczył deweloper.
Na koniec przypomnijmy, że długo wyczekiwany serial The Last of Us zadebiutuje na platformie HBO Max już 16 stycznia.
HBO Max kupisz tutaj
Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.
ZASTRZEŻENIE
Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.
Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball.
Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła.
Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów.
Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.
więcej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS