Według ostatnich doniesień Tech Crunc, Twitter eksperymentuje obecnie z nowym procesem weryfikacji dla swoich subskrybentów Twitter Blue. Proces ten wymaga przedłożenia dokumentu tożsamości wydanego przez rząd.
Szczegóły techniczne systemu ujawniają, że użytkownicy musieliby dostarczyć zdjęcie z przodu i z tyłu swojego dokumentu (takiego jak dowód osobisty), a także selfie, aby uwierzytelnić swoje konta na Twitterze. Ta funkcja ma być dostępna wyłącznie dla subskrybentów Twitter Blue, którzy mają również dostęp do innych płatnych korzyści związanych z subskrypcją, takich jak edycja tweetów, przesyłanie dłuższych filmów i dłuższe posty.
Politycy naciskają na ograniczenie anonimowości w internecie i najwyraźniej Twitter testuje już takie możliwości. W kodzie aplikacji odnaleziono możliwość identyfikacji z wykorzystaniem dokumenty tożsamości, choć dotyczy to jak dotąd wyłącznie Twitter Blue.
Firma zajmująca się analizą produktów, Watchful.ai, niedawno odkryła tę funkcję przesyłania identyfikatorów w kodzie Twittera. Jednak nadal nie jest jasne, czy nowa opcja przechodzi również testy zewnętrzne. Watchful.ai poinformowało, że funkcja wydaje się być w fazie testów w Stanach Zjednoczonych i została odkryta w wersji aplikacji Twittera na Androida. Niemniej jednak nie jest pewne, czy jacykolwiek użytkownicy Twittera korzystają obecnie z tej opcji.
Wśród polityków narasta przekonanie o konieczności wymagania od użytkowników weryfikacji tożsamości na platformach społecznościowych, za pomocą dokumentów tożsamości wydanych przez rząd. Zwolennicy tej propozycji argumentują, że pomogłoby to w zwalczaniu nadużyć i dezinformacji w internecie, ułatwiając identyfikację i pociąganie do odpowiedzialności osób, które dopuszczają się szkodliwych zachowań i treści. Obrońcy prywatności sugerują jednak, że to kolejny krok do ograniczenia wolności słowa, który pozwoli na szybkie namierzanie osób krytykujących oficjalną narrację.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS