Koszykarze BM Stali bardzo szybko zrehabilitowali się po ostatniej domowej przegranej Z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk. W niedzielę żółto-niebiescy nie dali większych szans Twardym Piernikom Toruń 90:58. Goście tylko w pierwszej kwarcie byli wyrównanym rywalem dla BM Stali. Ostrowianie w drugiej kwarcie poprawili defensywę, która pozwoliła przyspieszyć grę w ofensywie. Torunianie nie mieli w tym momencie sposobu na zatrzymanie gospodarzy. Dla zespołu prowadzonego przez Andrzeja Urbana było to trzynaste zwycięstwo w sezonie Energa Basket Ligi. Teraz przed ostrowianami krótka przerwa, bo już we wtorek pierwszy mecz turnieju rozgrywek ENBL w Arenie Ostrów.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – Arriva Twarde Pierniki Toruń 90:58 (13:16, 31:8, 23:14, 23:20)

BM Stal: Nemanja Djursić 22, Aigars Skele 18, Damian Kulig 17, Mateusz Zębski 10, Jakub Garbacz 5, Joshua Perkins 5, Adonis Thomas 4, Ojars Silins 3, Bartosz Rychwalski 2, Filip Siewurk 2, Alekansder Załucki 2.

Arriva Twarde Pierniki: Joey Brunk 14, Bartosz Diduszko 9, Sterling Gibbs 8, Aaron Cel 7, Stefan Kenić 6, Kacper Gordon 6, Vasa Pusica 6, Wojciech Tomaszewski 2.