A A+ A++

Coraz więcej Polaków przekonuje się do zagranicznych wczasów. Niektórzy decydują się na wyjazd na własną rękę, pozostali z kolei przekazują organizację wycieczki biurom podróży. Wymarzone wakacje jednak nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Na co turyści najczęściej się skarżą? Powodów jest dość sporo.

Zobacz wideo “Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę”, czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Najczęstsze powody skarg turystów. Polacy robią się wymagający

Z biegiem lat konsumenci stali się bardziej świadomi różnic między tym, co oferuje biuro podróży, a rzeczywistym stanem rzeczy. Dotyczy to przede wszystkim wyjazdów zagranicznych. Odpowiedzią na niezadowolenie z wyjazdu wydaje się skarga. Czasem dotyczy ona subiektywnych odczuć urlopowicza, a niekiedy słusznie wskazuje błędy bądź nieścisłości w ofercie touroperatora.

Turyści z Polski (i nie tylko) coraz częściej decydują się na zgłaszanie zażaleń dotyczących wyjazdów wakacyjnych. Gros z nich dotyczy opóźnień i anulacji lotów, a także niższego niż się spodziewano standardu hotelu. Niektórzy narzekają na kiepską jakość jedzenia serwowanego w hotelowej restauracji czy brak ładnego widoku za oknem, jeszcze inni z kolei okazują się zawiedzeni brakiem basenu lub innych udogodnień. 

Turyści coraz częściej piszą skargi do biur podróży fot. kimbruhn / pixabay.com

Gdzie zgłosić nieudane wakacje? Tak odzyskasz pieniądze

Skargę można zgłosić bezpośrednio do biura podróży, u którego wykupiono wycieczkę. Prawnicy podkreślają jednak, że poza opisem sprawy, warto załączyć także materiały zdjęciowe lub filmowe, które potwierdzą problem, np. w przypadku nieadekwatnego rozmiaru pokoju lub stanu czystości łazienki. 

Osoba poszkodowana powinna złożyć reklamację, a jeżeli to nie przyniesie efektu, to należy rozpatrzyć wniosek odszkodowawczy

– doradził na antenie RMF FM mecenas Marek Jarosiewicz.

Podczas składania odpowiedniego wniosku należy pamiętać, że nie zawsze zostanie on rozpatrzony pozytywnie. W niektórych sytuacjach instytucje mogą się bowiem powołać na tzw. siłę wyższą. Dzieje się tak zwykle w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, które opóźniły lot. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułПсихолог рассказала, что делать учителям, чтобы избежать выгорания
Następny artykułEkspert: Administracja Bidena uruchomiła nową “amnestię” dla nielegalnych imigrantów