Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zorganizował i przeprowadził 27 lutego mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej „czwórek” dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci

Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z roczników 2011 i młodsi. Na starcie stanęły cztery szkoły-mistrzowie gmin w kategorii dziewcząt: SP Wierzbno, GSP Oława, PSP 1 Jelcz-Laskowice, SP 3 Oława oraz cztery szkoły-mistrzowie gmin naszego powiatu w kategorii chłopców: SP 6 Oława, SP Wierzbno, SP Marcinkowice i PSP 2 Jelcz-Laskowice. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów, a każdy set do 15 punktów z przewagą 2 pkt. W przypadku remisu 1:1, set trzeci rozgrywano do 11 punktów.

W kategorii dziewcząt wszystkie swoje mecze zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 z Oławy w składzie: Brzezińska Julia, Leszczyńska Martyna, Marcinkowska Wiktoria, Niżałowska Emilia, Solarczyk Alicja, Szewczuk Michalina, Wiejota Weronika, Wilgosiewicz Karolina, Zielonka Bogna pod opieką Marzeny Cegielskiej-Kowal.

• IV m SP Wierzbno

W turnieju chłopców triumfowali w kompletem zwycięstw uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z Oławy, podopieczni Jacka Bereżnickiego, występujący w składzie: Antoni Zendwalewicz, Tymon Wawrzyniak, Szymon Żelem, Igor Potoczniak, Antoni Bagiński, Paweł Dąbrowski, Bartosz Radomski, Oskar Jóźwiak i Filip Przytuła.

Zwycięskie szkoły uhonorowane zostały pucharami.

Turnieju została zorganizowana przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Oławie a sfinansowany przez Starostwo Powiatowe.