A A+ A++

Najwyższa Rada Radiofonii i Telewizji w Turcji (RTUK) nałożyła grzywnę na platformę streamingową Netflix i wezwała ją do usunięcia hiszpańskiego serialu “Im więcej, tym przyjemniej” za sprzeczne z zasadami moralności promowanie homoseksualizmu, kazirodztwa i swingowania – poinformował w czwartek turecki portal Duvar.

Grzywnami ukarano również dwóch krytycznych wobec rządu nadawców – TELE1 i Halk TV – oraz inną platformę streamingową za zniewagę wartości religijnych oraz nazywanie prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana dyktatorem.

Okan Konuralp, reprezentujący w RTUK opozycyjną Partię Ludowo-Republikańską (CHP), bronił wyemitowanych na łamach TELE1 słów posła tego ugrupowania Engina Altay’a, który nazwał Erdogana dyktatorem. Wymierzenie kary za jego wypowiedź to zamach na wolność słowa i immunitet poselski – podkreślił.

Była mistrzyni świata w szachach pozywa Netflix

We wrześniu Gruzinka Nona Gaprindaszwili, była mistrzyni świata w szachach, pozwała Netflix i oskarżyła platformę o seksizm.

Kobieta zażądała od platformy co najmniej 5 mln dolarów odszkodowania za zniesławienie. Chodzi o nieprawdziwe słowa na jej temat, które pojawiają się w serialu Netfliksa “Gambit królowej”.

ZOBACZ: Mandalorian na Netflixie? Rośnie liczba oszustw “na serwisy streamingowe”

Prawnicy 80-letniej arcymistrzyni twierdzą, że stwierdzenie, jakoby Gaprindaszwili “nigdy nie rywalizowała z mężczyznami”, które pada w “Gambicie Królowej”, jest “seksistowskie i deprecjonujące” – pisze Reuters.

W pozwie zaznaczono, że w finałowym odcinku serialu pokazane są wydarzenia z 1968 roku, a wówczas Gaprindaszwili miała już za sobą ponad 50 partii rozegranych z mężczyznami.

an/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWirtualny, inteligentny, zwinny. Witamy w hybrydowym świecie
Następny artykułDTM sięgnęło po Tomczyka