Na czele listy zgub w Uberze znajdują się ubrania. Serwis informuje, że to jedne z najczęściej pozostawianych rzeczy, niezależnie od kraju.
W zgubionej rękawiczce czy czapce nie ma więc nic niezwykłego. Okazuje się jednak, że pasażerom zdarzają się dużo większe “wpadki”.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Przejrzyjmy zatem najdziwniejsze zguby Ubera na całym świecie. Serwis infor.pl wylicza, że na liście znajdziemy nawet rzeczy takie jak tupecik na czoło, dwa pojemniki z pająkami w środku, mały rekwizyt szkieletu szczura, żywy żółw, silnik do jeepa czy nawet fragment płotu ogrodowego.
Zdziwieni? To dopiero początek. Nawet pas mistrzowski federacji WWE zgubiono aż dwukrotnie. Czy to zapominalski zawodnik czy po prostu jego fan, do dziś pozostaje tajemnicą.
A co z polskimi pasażerami Ubera?
W naszym kraju również zdarzają się nietypowe zguby. W 2023 roku w taksówkach znaleziono m.in. sztuczną szczękę, 3000 zł w gotówce, lupy stomatologiczne, a nawet 50 kg ciasta czy kanciasty pionek szachowy.
Okazuje się, że Polacy mają szczególną skłonność do zapominania rzeczy w taksówkach, zwłaszcza pod koniec roku – na przełomie listopada i grudnia. Najczęściej zgłoszenia dotyczące zgub pojawiają się w środku tygodnia – w szczególności we wtorki i środy.
Jak odzyskać zgubę?
Na szczęście odzyskanie zgubionego przedmiotu w Uberze jest stosunkowo proste. Wystarczy skontaktować się z kierowcą za pomocą aplikacji na smartfonie i wybrać opcję “kontakt”. Nawet jeśli przypadkiem zostawimy w aucie telefon, nie ma powodu do paniki. W takiej sytuacji wystarczy zalogować się na konto Uber na komputerze i postępować zgodnie z instrukcjami:
- Wejdź w zakładkę “Twoje przejazdy” i wybierz przejazd, podczas którego zostawiłeś w aucie swoją własność.
- Wybierz opcję “Zgubiony przedmiot”.
- Przejdź do zakładki “Kontakt z kierowcą w sprawie zagubionego przedmiotu”.
- Przewiń stronę na sam dół i wpisz numer kontaktowy, pod którym można się z Tobą skontaktować, a następnie kliknij “Prześlij”.
- Odbierz połączenie telefoniczne bezpośrednio od kierowcy.
- Potwierdź z kierowcą czas i miejsce odbioru przedmiotu, jeśli ten go wcześniej znalazł.
– wylicza serwis infor.pl.
Co więcej, połączenia z kierowcą są anonimizowane, więc obie strony nie zobaczą swoich prawdziwych numerów telefonu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS