A A+ A++

Lisek Chytrusek Tunic poradnik, solucja to pełny opis przejścia gry oraz porady na start, do eksploracji, walki, rozwoju postaci. Opisujemy ukryte mechaniki, new game plus, jak zdobyć miecz, różdżkę, latarenkę, magiczną kulę, rodzaje przeciwników, wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2022

Nasz poradnik do gry Tunic zawiera najważniejsze informacje dotyczące podstawowych i tych bardziej złożonych mechanik gry, miejsc ukrycia najważniejszych broni i przedmiotów, opisu świata gry oraz jej innych bazowych szczegółów wykraczających poza rozgrywkę.

Na samym początku przygotowaliśmy dla Was strony opisujące podstawy rozgrywki. Możecie zapoznać się listą pomocnych porad na start, a także dokładnym opisem systemu walki (w którego skład wchodzą także parowanie i uniki). Dowiecie się również, jak w Tunic rozwiązane zostały rozwijanie statystyk i poznacie ukryte interakcje i mechaniki, bez których używania niemożliwe bądź mocno utrudnione jest przejście gry. Rozpisaliśmy dla was pełne listy przeciwników i przedmiotów wraz z ich krótką charakterystyką. Opisaliśmy także możliwe zakończenia gry i sposób osiągnięcia każdego z nich.

Następnie czeka na Was sekcja FAQ, czyli najważniejszych pytań dotyczących gry wraz z dokładnymi na nie odpowiedziami. To właśnie tutaj dowiecie się, jak zdobyć miecz, tarczę, różdżkę, latarenkę, magiczną kulę i dasha, czyli przedmioty niezbędne podczas rozgrywki, wraz z dokładnym opisem ścieżek po każdy z nich. Wytłumaczymy też, jak w Tunic działa system zapisu, szybka podróż, regeneracja zdrowia, zmiana poziomu trudności i tryb new game plus.

W poradniku znajdziecie także instrukcje, dzięki którym z łatwością poradzicie sobie podczas starć z bossami. W grze spotkacie ich co prawda tylko kilku, ale każdy z nich potrafi zaleźć za skórę i wymusić przygotowanie taktyki. Opisaliśmy więc ich typy ataków, a także sposób na pokonanie największych adwersarzy.

Tunic obfituje w szereg różnorodnych lokacji, a więc z pewnością przyda Wam się co nieco informacji z sekcji o nich, w której to podajemy wygląd, charakterystykę, ważne przejścia i punkty każdej z nich, przy okazji nie zapominając o podaniu ich położenia względem lokacji startowej.

Na sam koniec będziecie mogli zapoznać się z aneksem, w ramach którego zamieściliśmy zestaw dodatkowych informacji pokroju wymagań sprzętowych, sterowania, polskiej wersji językowej i długości gry. Z pewnością przydadzą Wam się one jeszcze przed rozpoczęciem przygody z uroczym liskiem.

Tunic: Szybkie porady na start

  1. Jak najszybciej znajdźcie miecz i tarczę. Te dwa podstawowe przedmioty pomogą Wam toczyć w miarę wyrównane pojedynki z przeciwnikami, a bez broni i możliwości osłony przed obrażeniami bardzo łatwo zginąć. Powyższe elementy uzbrojenia ukryte są w dwóch początkowych lokacjach w grze.
  2. Sprawdzajcie dokładnie każdy zakątek odwiedzanych lokacji. Nietrudno bowiem przegapić ukryte przejścia prowadzące nie tylko do miejsc opcjonalnych, ale i tych kluczowych dla postępu fabuły. Przede wszystkim nie dajcie się oszukać perspektywie. Czasem parę pikseli może dzielić Was od odkrycia tajemnych korytarzy.
  3. Po śmierci grajcie jeszcze ostrożniej. Jeżeli bowiem zostaniecie pokonani przez jakiegoś przeciwnika, upuszczacie na miejscu swojego zgonu część zebranej waluty. Ta znika, jeśli przed jej odzyskaniem, zginiecie jeszcze raz. Jeżeli więc nie chcecie być do tyłu z finansami, ważcie każdy swój ruch.
  4. Zbierajcie każdy skrawek instrukcji, jaki znajdziecie na swojej drodze. Jest to bowiem jedyna forma pomocy i wskazówek przygotowana przez twórców dla graczy. Na znalezionym świstku papieru możecie odnaleźć chociażby fragment mapy, opisy wrogów, dalszy kierunek podróży czy sposób na rozwiązanie jakiejś zagadki.
  5. Jeśli nie możecie gdzieś dalej przejść bądź wejść w interakcję z jakimś obiektem, idźcie gdzieś indziej i grajcie dalej. Wcześniej czy później gra podpowie Wam co zrobić, staniecie się silniejsi albo zyskacie umiejętność pozwalającą dostać się do wcześniej niedostępnej miejscówki. Nigdy nie ograniczajcie się do jednej ścieżki.

Po jeszcze dokładniejsze wskazówki i podpowiedzi udajcie się na stronę: Porady na start.

Tunic: Podstawy

Tunic może pozornie wygląda jak prosta i urocza gra, ale w rzeczywistości jest nie lada wyzwaniem – i tym mechanicznym, i intelektualnym. Bądźcie więc przygotowani na wszelakie trudy od samego początku swojej przygody, poznając wszelakie podstawy rozgrywki – od praktycznych dotyczących walki, poprzez zgłębienie tajników rozwijania statys, aż pełen spis przeciwników i przedmiotów.

  1. Walka
  2. Parowanie i uniki
  3. Rozwój postaci
  4. Lista przeciwników
  5. Lista przedmiotów
  6. Ukryte interakcje i mechaniki
  7. Zakończenia

Tunic: FAQ

Zapoznajcie się koniecznie z naszą sekcją FAQ, w której to odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania dotyczące Tunica i pomagamy w rozwiązaniu potencjalnych problemów związanych z niejasnością danego elementu gry.

  1. Jak znaleźć miecz?
  2. Jak znaleźć tarczę?
  3. Jak znaleźć różdżkę (Wand)?
  4. Jak znaleźć lampę?
  5. Jak znaleźć magiczną kulę?
  6. Jak zdobyć dasha?
  7. Jak zapisywać grę?
  8. Szybka podróż – jak używać?
  9. Gdzie kupować przedmioty?
  10. New game plus – czy można grać dalej po zakończeniu?
  11. Zdrowie – jak regenerować?
  12. Poziom trudności – czy można go zmienić?

Tunic: Bossowie

W Tunic macie okazję zmierzyć się z 6 głównymi bossami. Każdy z nich oferuje inny rodzaj wyzwania i dysponuje zgoła odmiennym zestawem ataków. Zapoznajcie się z przygotowanymi przez nas instrukcjami i propozycjami bitewnych taktyk, aby przygotować się starcie z tymi jakże wymagającymi oponentami.

  1. Kapitan gwardii
  2. Ogrodowy rycerz
  3. Machina oblężnicza
  4. Bibliotekarz
  5. Przywódczyni zbieraczy
  6. Spadkobierca

Tunic: Lokacje

Tunic oferuje graczom dość spory, zawierający liczne ścieżki i lokacje świat. Łatwo się w nim pogubić, dlatego też zapoznajcie się z naszym poradnikiem, aby wiedzieć, czego spodziewać się po konkretnym miejscu, co ważnego można w nim znaleźć i do jakich innych ukrytych lochów, kanałów czy świątyń prowadzi.

  1. Nadświat
  2. Wschodni las
  3. Zachodni ogród
  4. Forteca wschodniej krypty
  5. Zniszczony Atol
  6. Kamieniołom
  7. Górskie wrota
  8. Bagno – stare cmentarzysko

Tunic: Wymagania sprzętowe PC

  1. Procesor: Intel Core i5-6400 2.4 GHz
  2. Pamięć RAM: 8 GB
  3. Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660
  4. System operacyjny: Windows 10
  5. Miejsce na dysku: 2 GB HDD

Po dokładniejsze wymagania sprzętowe i inne technologiczne informacje zajrzyjcie na stronę: Wymagania sprzętowe.

Tunic: Polska wersja językowa

Gra Tunic dostępna jest w polskiej wersji językowej w postaci napisów. Należy dodać, że brak dubbingu wiążę się z brakiem jakichkolwiek dialogów występujących w grze. Ponadto wypada podkreślić, iż większość tekstu w grze została napisana w języku fikcyjnym i nieczytelnym stworzonym specjalnie na potrzeby Tunica. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie: Polska wersja językowa.

Tunic: Długość gry

Długość gry Tunic zależy od umiejętności danego gracza, a także od wybranego poziomu trudności, ale można przyjąć, że średnia godzin potrzebna na ukończenie głównego wątku fabularnego to od 8 do 10 godzin. Pamiętajcie, że po całym świecie porozrzucane są sekrety, których znalezienie zajmie dodatkowe parę godzin. Ponadto zabawę można rozpocząć od nowa w formie nowej gry plus, zachowując swoje uzbrojenie i statystyki. Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę: Długość gry.

Informacje o Tunic – poradnik do gry

Autor : Karol Laska

Ostatnia aktualizacja : 29 marca 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRosjanie szykują natarcie na Żytomierz? Pod Petrykowem pojawił się i zniknął most pontonowy
Następny artykułMedia: Marcelo Mendez zostanie trenerem Modeny