Kolejny raz mieliśmy okazję odwiedzić Centrum Wsparcia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, które w lipcu ubiegłego roku rozpoczęło działalność w naszym mieście. To tu działa Stacjonarny Oddział Terapii dla osób nieletnich uzależnionych od środków psychoaktywnych. Spotkanie oko w oko z podopiecznymi, którzy zdecydowali się skorzystać z pomocy i znaleźli tu tymczasowy dom, pokazuje z jaką skalą problemu należy się mierzyć i jak bardzo cenne jest to wsparcie. Tu właśnie młodzi ludzie podejmują walkę o samych siebie, o lepsze życie bez uzależnienia.
Pełniąca funkcję prezydenta Piły Beata Dudzińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile Marzena Amza i dyrektorki Wydziału Spraw Obywatelskich i Społecznych Urzędu Miasta Mariola Chełminiak i Justyna Dziuba uczestniczyły w spotkaniu, by zobaczyć ośrodek w pełni funkcjonujący, porozmawiać z podopiecznymi i terapeutami, podpytać o pojawiające się w codziennym funkcjonowaniu potrzeby i plany na najbliższy czas, by móc wspierać młodzież w ich powrocie do życia bez uzależnienia. To spotkanie „społeczności”, do której na chwilę nas wpuszczono, obdarzono zaufaniem i otwartością, było bezcennym czasem, za który bardzo dziękujemy.
W piątek pełniąca funkcję prezydenta Piły Beata Dudzińska spotka się w tej sprawie z Marszałek Pauliną Stochniałek Członkinią Zarządu Województwa Wielkopolskiego, by rekomendować to miejsce, a co za tym idzie potwierdzić potrzebę uruchamiania kolejnych tego typu ośrodków. Mamy nadzieję, że to pozwoli w przyszłości kolejnym skorzystać z terapii uzależnień i rozpocząć lepsze życie.
Przypominamy, że Centrum Wsparcia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży mieszczące się przy al. Niepodległości prowadzone jest przez Stowarzyszenie MONAR z Warszawy. Ośrodek może przyjąć w jednym czasie 25 pacjentów, którzy dobrowolnie zdecydują się poddać leczeniu. Świadczenia udzielane są na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zapisy pod numerem telefonu 535 618 444.
W tym miejscu namawiamy do wspierania Centrum Wsparcia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Szczególnie, że podopieczni sami dbają o porządek w tym miejscu, chcą jak najprzyjemniej zaaranżować przestrzeń, w której żyją, dbają o rośliny i zwierzęta i własnymi siłami zmieniają otoczenie. Przydadzą się więc m.in. środki czystości, meble, pościele, koce, książki i gry, a nawet materiały remontowe. Warto skontaktować się bezpośrednio z ośrodkiem, by ustalić szczegóły dotyczące pomocy, którą możemy ich obdarować (tel. 605 499 565 lub 67 215 22 50).
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS