Klaudia Luterek i Karol Maksymowicz z Agrosu Zamość oraz Agnieszka Zimroz ze Znicza Biłgoraj – to złoci medaliści rozegranych w hali ciężarowej Zawiszy Bydgoszcz młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23. Medale podczas dwudniowych zawodów (11, 12 czerwca) wywalczyły także reprezentantki Unii Hrubieszów – Natalia Bobrowska (srebro) i Klaudia Szelestowska (brąz).

Na pomoście w Bydgoszczy zawodniczki rywalizowały w dziesięciu kategoriach wagowych i punktacji Sinclaira, tak samo zawodnicy.

Mistrzynią Polski w kategorii 55 kg została Klaudia Luterek. Sztangistka Agrosu Zamość uzyskała w dwuboju wynik 151 kg. W rwaniu osiągnęła 71 kg, natomiast w podrzucie – 80 kg. W klasyfikacji Sinclaira zdobyła 217,92 punktu, zajmując trzecie miejsce. Najwartościowszym wynikiem mistrzostw mogła poszczycić się Wiktoria Wołk. Startująca w kategorii 59 kg reprezentantka Tarpana Mrocza zdobyła złoty medal i uzyskała w dwuboju 180 kg (81 kg w rwaniu i 99 kg w podrzucie), co było warte 248,34 punktu w rankingu Sinclaira. Drugi wynik zawodów osiągnęła mistrzyni w kategorii 45 kg, Sylwia Wawrzeczko (Omega Kleszczów), która uzyskała w dwuboju 130 kg (57 kg w rwaniu i 73 kg w podrzucie), warte 218,39 punktu.

Złoty medal w kategorii 87 kg padł łupem Agnieszki Zimroz. Sztangistka Znicza Biłgoraj wyrwała 80 kg i podrzuciła 100 kg, uzyskując w dwuboju 180 kg. Druga w kategorii była Natalia Bobrowska z Unia Hrubieszów, która uporała się z łącznym ciężarem 98 kg (45 kg w rwaniu i 53 kg w podrzucie). Rywalizację o złoto w dwuboju przegrała z Karoliną Kropidłowską z Zawiszy Bydgoszcz różnicą aż 21 kg. Trzecie miejsce w kategorii 45 kg zajęła inna hrubieszowianka, Klaudia Szelestowska. Uzyskała jednak niezbyt imponujący wynik zaledwie 49 kg (24 kg w rwaniu i 25 kg w podrzucie). Zdobywczyni złotego medalu, wspomniana wcześniej Wawrzeczko, była lepsza od hrubieszowianki w dwuboju aż o 81 kg, zaś srebrna medalistka, Honorata Kołosowska z LKS Dobryszyce – o 42 kg.