W tym roku mija 80 rocznica zagłady getta w Wierzbniku. Z tej okazji w dniach od 26 do 29 października w Muzeum Przyrody i Techniki odbywały się obchody Dni Pamięci. Rocznica tych okrutnych wydarzeń była także okazją do omówienia tematu wpływu ludności żydowskiej na wzbogacenie naszej kultury.
Obchody Dni Pamięci przywołują pamięć o tragicznym losie ludności żydowskiej, która zamieszkiwała tereny naszego miasta. Elementy żydowskiej kultury do dziś zauważamy choćby w bajkach, które powstawały w tamtych trudnych czasach jak np. ilustracje Jana Marcina Szancera.
W ramach tegorocznych obchodów Dni Pamięci na terenie muzeum odbyło się spotkanie z lokalną twórczynią bajecznych ilustracji Aleksandrą Michalską-Szwagierczak.
Artystka od ponad 30 lat tworzy ilustracje do książek dla dzieci pomagając im rozwijać wyobraźnię oraz kreatywność. Jej ulubionymi bajkowymi postaciami są myszy.
W klimatycznej scenerii Kina Kotłownia ilustratorka podczas spotkania pn. „ Trzy Strony Wyobraźni” opowiadała o tym, jak ilustracja może być różnie interpretowana przez jej twórcę, odbiorcę oraz autora tekstów.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS