1 kwietnia 2023 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się druga eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Pucharze Polski kadetów KS Centuria wystawiła czterech zawodników, którzy przywieźli do Torunia trzy medale, dwa złote i jeden srebrny.

Na pierwszym miejscu podium uplasowali się Marcel Iwicki (-33 kg) oraz Tymoteusz Chybiński (-37 kg) po dobrych, pewnych walkach. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w maju w Bornym Sulinowie, trzeba będzie się jeszcze zmierzyć z głównymi rywalami do tytułu Mistrza Polski, którzy podczas ostrowieckich zawodów ulegli kontuzjom, a na poprzednich pucharach sięgali po złoto.

Srebrny medal zdobyła Gabriela Wrzeszcz (-41), przegrywając w finale z dobrze znaną rywalką, którą dotychczas pokonywała.

Adam Dondalski (-49 kg) wygrał jedną walkę, odpadając w drugiej – przed strefą medalową. Na poprzedniej eliminacji Adaś wygrał dwie walki, więc czekamy na informację, czy również zakwalifikował się na OOM. Marcel, Tymek i Gabrysia praktycznie mogą być pewni eliminacji.

Dobrze zorganizowane zawody w sumie zgromadziły ponad 500 zawodników z 72 klubów Taekwondo Olimpijskiego, drugiego dnia w nowoczesnej hali KSZO startowali także juniorzy oraz młodzicy.

Klub wspierany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.