Robert Lewandowski zdobył trzy bramki dla Bayernu Monachium, a jego zespół pokonał u siebie Borussię Dortmund 4:2 w szlagierze 24. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Polski piłkarz ma już 31 ligowych trafień w sezonie i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Broniący tytułu Bawarczycy przegrywali po dziewięciu minutach już 0:2 po dwóch golach Norwega Erlinga Haalanda, ale jeszcze przed przerwą Lewandowski doprowadził do remisu.

W 26. minucie polski napastnik trafił z bliska do pustej bramki, a tuż przed przerwą wykorzystał rzut karny.

Bramkę na 3:2 strzelił w 88. minucie Leon Goretzka, zaś chwilę później Lewandowski ustalił wynik, popisując się celnym uderzeniem z ok. 17 metrów.

Piszczek nie zagrał

Rezerwowym w ekipie gości był Łukasz Piszczek.

W tabeli Bayern jest liderem z dorobkiem 55 punktów. BVB zajmuje szóste miejsce – 39.

Reakcja internautów

Nie mam słów. Król jest jeden. @lewy_official 268 Fischer. 267 Robert. 98 do Gerda. 31 w sezonie. 10 meczów do końca sezonu. 9 straty do GM z sezonu 1971/72. To byłby kosmos.

Kurde, dobry jest ten Lewandowski.

Gol do Fischera, 98 do Muellera w klasyfikacji wszech czasów. Maszyna. Gigant.

Robert „Gerd, idę po Ciebie” Lewandowski! Hat-trick i już tylko 9 (słownie: dziewięć) goli do rekordu Gerda Muellera!