A A+ A++
Dwóm nietrzeźwym kierowcom na terenie gminy Trzemeszno świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę – i powiadomili policję. Gdy policjanci zatrzymali 43 i 63-latka, okazało się, że obydwaj mieli ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W środę, 11 grudnia około godziny 17:00, dyżurny policji został poinformowany, że w Trzemesznie na Alei Odzyskania Niepodległości, doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego kierującego peugeotem. W to miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi i na miejscu zdarzenia zastali niecodzienną sytuację: peugeot z nietrzeźwym kierowcą był zablokowany przez samochód mężczyzny, który dokonał obywatelskiego zatrzymania i zgłosił sprawę policji.

Okazało się, że jechał za peugeotem od miejscowości Ostrowite z włączonym klaksonem, by ostrzec ludzi, bo peugeot jechał środkiem jezdni i kompletnie nie zwracał uwagi na takie drobiazgi jak przejścia dla pieszych z przechodzącymi pieszymi. Na placu Kilińskiego o mały włos nie doszło do tragedii. Dziewczynka przechodząca przez jezdnię w ostatniej chwili uciekła przed peugeotem.

Przeprowadzone badanie wykazało u 66-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego miało miejsce kilka godzin później, 12 grudnia, przed godziną 5:00 w Rudkach koło Trzemeszna. Nietrzeźwy kierowca opla vectry porzucił auto na stacji, po czym próbował uciekać, gdy zorientował się, że kobieta, która także była na stacji, zorientowała się, że jest pijany, i zadzwoniła na numer 112. Szybka interwencja mundurowych również i w tym przypadku poskutkowała zatrzymaniem mężczyzny, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Sprawcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna. Obaj kierowcy powinni zaś podziękować tym, którzy o ich wyczynach poinformowali policję. Bo gdyby tego nie zrobili, mogłoby dojść do tragedii.

Jak przypominają policjanci, ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

KPP Gniezno, el

Podziel się!
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
Następny artykułNiewidomi z Wejherowa przygotowali wigilijne spotkanie