A A+ A++

W minioną sobotę Grabówno stało się miejscem wyjątkowego wydarzenia – Trzeciej Drzymałówki. Piknik ten, dedykowany pamięci Michała Drzymały, przyciągnął licznych mieszkańców, oferując im różnorodne atrakcje.

  1. Trzecia edycja pikniku Drzymałówka.
  2. Uczczenie pamięci Michała Drzymały.
  3. Konkursy plastyczne, kulinarne i wiedzy.
  4. Wyniki konkursu kulinarnego.

Drzymałówka, organizowana już po raz trzeci, ma na celu uczczenie pamięci Michała Drzymały – symbolu walki z germanizacją Polaków. Drzymała, znany z oporu przeciwko zaborcy, ostatnie lata swojego życia spędził w Grabównie, a pochowany został w Miasteczku Krajeńskim.

Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W programie znalazły się m.in. konkurs plastyczny „Wóz Drzymały w oczach dziecka” oraz prelekcja i konkurs wiedzy o życiu Michała Drzymały. Wydarzenie było współfinansowane przez Powiat Pilski, a jego różnorodność przyciągnęła licznych uczestników.

Jednym z najważniejszych punktów programu był konkurs kulinarny „Po krajeńsku trzy!”. Jury, pod przewodnictwem radnej Rady Powiatu w Pile Katarzyny Papieskiej, oceniało przygotowane potrawy. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie za pieczoną pierś z kaczki pod pieczonym jabłkiem, pieczony pańtówczok, sos z jagód oraz z owoców czarnego bzu, a także cebulkę marynowaną i sianko z ziemniaków.

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Grabionnej za zraz z jelenia na chmurce z puree, pieczonego selera i gruszki, w towarzystwie szparagów.

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Morzewie za placki ziemniaczane z kapustą kiszoną, boeuf strogonow oraz zestaw surówek i kompot.

IV miejsce – Kaczorskie Koło Gospodyń Wiejskich za udka z kaczki z sosem malinowo-czekoladowym, kopytkami i modrą kapustą.

V miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembowie za krokiety z kaszanką i jabłkiem.

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują za zaangażowanie. Wydarzenie to jest doskonałym przykładem na to, jak lokalna społeczność potrafi pielęgnować pamięć o swoich bohaterach i integrować się poprzez wspólne działania.

Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Pile

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułVoyah Free: Chińczyk klasy premium, który chce zgarnąć klientów Audi, BMW i Mercedesa
Następny artykułOchrzcij kosmiczny obiekt i zapisz się w historii. Nadaj nazwę quasi-księżycowi Ziemi