Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IFMA 2023 oraz Puchar Świata U23 Mistrzostwa odbywały się od 29 września do 8 października w Antlayi (Kemer), Turcja. Z Płocka wystartowało trzech zawodników klubu Tiger Płock.

Przez ponad tydzień na trzech ringach toczyła się rywalizacja, w której wzięło udział ponad 1000 zawodników, aspirujących do tytułu Mistrza Świata 2023. Wśród zawodników z ponad 70 państw, reprezentacja Polski Muaythai wywalczyła 10 medali. Z Płocka powołanych było trzech Mistrzów Polski – wszyscy z klubu TIGER PŁOCK (FIGHT MZOS), podopieczni trenera Wojciecha Burdanowskiego: Antoni Więczkowski, Jakub Malinowski i Bartosz Szałański.

– Antek wystartował w kategorii 16-17 lat -57 kg, w której było zgłoszonych 20 osób. Pierwszą walkę wygrał jednogłośnie z Francuzem Alex Giraud. W ćwierćfinale walczył z Marokańcem Yahya El Marsi. Po bardzo wyrównanym pojedynku, odbyła się dodatkowa narada sędziów, która zdecydowała dać zwycięstwo przeciwnikowi. Według nas, był to krzywdzący werdykt, ponieważ dla nas tę walkę wygrał Antek Więczkowski. Na tym etapie eliminacji odpadliśmy, nie zdobywając medalu – relacjonuje trener Wojciech Burdanowski.

Drugi zawodnik, Bartosz Szałański wystartował kategorii 14-15 lat -51 kg, w której było 18 osób. Przegrał z Franzuzem Sehmi Staub i wrócił bez medalu.

Najlepiej poszło Jakubowi Malinowskiemu, który wystartował w kategorii 14-15 lat do 71 kg. W jego kategorii było 9 zawodników, dlatego musiał stoczyć o jedną walkę więcej, tzn. „przedwalkę”. W 1/8 finału wygrał przed czasem z Chorwatem Luka Danolic. W ćwierćfinale wygrał z zawodnikiem z Uzbekistanu Abdusaidjon Abdullayev, natomiast w półfinale, po dobrej walce, przegrał z zawodnikiem z Rosji Nazir Khadzhiev. Do Polski wrócił z brązowym medalem Mistrzostw Świata.