Trwa kolejna rekrutacja w Służbie Więziennej. Dokumenty mogą składać nie tylko osoby, które chcą dbać o bezpieczeństwo w zakładach karnych. Formacja szuka między innymi informatyków, psychologów czy medyków.
Mazowiecka Służba Więzienna prowadzi nabór do służby w zakładach karnych i aresztach śledczych. Obecnie poszukiwani są strażnicy, wychowawcy, kwatermistrzowie, BHP-wcy, informatycy, psychologowie, a nawet pielęgniarki i ratownicy medyczni.
Funkcjonariusz Służby Więziennej to zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją. Praca za wysokim murem budzi ciekawość i zainteresowanie wielu młodych ludzi, którzy starają się o przyjęcie do służby.
– Głównym celem pracy funkcjonariusza Służby Więziennej jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w miejscach, w których przebywają osoby osadzone w jednostkach penitencjarnych, czyli aresztach śledczych i zakładach karnych oraz resocjalizacja skazanych – wyjaśnia ppor. Bartosz Muszyński z SW.
Zasady rekrutacji
O etat w Służbie Więziennej mogą ubiegać się osoby posiadające co najmniej średnie wykształcenie. Dzięki różnorodności stanowisk SW przyjmuje także osoby po ukończeniu niemal każdego kierunku studiów. Najczęściej są to resocjalizacja, bezpieczeństwo narodowe, kryminologia, ale też finanse, kierunki pedagogiczne, psychologiczne, medyczne czy inżynierskie.
Osoby zgłaszające się do służby muszą pozytywnie przejść postępowanie kwalifikacyjne. Konieczne jest spełnienie warunków przyjęcia do służby w Służbie Więziennej w tym m.in.:
- posiadanie obywatelstwa polskiego,
- uregulowany stosunek do służby wojskowej,
- korzystanie z praw publicznych,
- niekaralność,
- posiadanie zdolności fizycznej,
- psychicznej do pełnienia służby.
SW zweryfikuje kwalifikacje, kompetencje i przydatność do pełnienia służby kandydata.
– Najważniejszy jest pierwszy krok, znaleźć właściwe ogłoszenie o naborze na dane stanowisko, wypełnić wymagane dokumenty i przesłać je do Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie lub do najbliższej jednostki penitencjarnej – podkreśla ppor. Bartosz Muszyński.
Dokumenty można wysłać w korespondencji e-mail. Kolejne etapy to między innymi rozmowa kwalifikacyjna, test wiedzy, test sprawności fizycznej kandydata, ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Więziennej przez komisje lekarskie.
Nabór na wolne stanowiska
Na terenie Mazowsza funkcjonuje 7 jednostek penitencjarnych:
- Areszt Śledczy w Warszawie-Białołęce,
- Areszt Śledczy w Warszawie-Służewcu,
- Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie,
- Areszt Śledczy w Grójcu,
- Zakład Karny w Siedlcach,
- Zakład Karny w Płocku,
- Zakład Karny w Przytułach Starych k. Ostrołęki.
Część jednostek posiada także swoje oddziały zewnętrzne. Są one zlokalizowane w Płońsku, w Stawiszynie k. Białobrzegów, w Warszawie-Bemowie oraz w Popowie.
Służba więzienna prowadzi aktualnie nabór na stanowiska:
- młodszy referent / młodszy instruktor (informatyk),
- młodszy referent działu kwatermistrzowskiego,
- młodszy referent/młodszy instruktor przy kierownictwie ds. BHP,
- młodszy wychowawca działu penitencjarnego,
- młodszy psycholog działu terapeutycznego,
- młodszy psycholog działu penitencjarnego,
- młodsza pielęgniarka/młodszy pielęgniarz/młodszy ratownik medyczny ambulatorium z izbą chorych,
- strażnik działu ochrony.
Dokumenty należy przesłać na adres [email protected]. Więcej informacji dotyczących postępowania kwalifikacyjnego można uzyskać pod numerem telefonu 695 886 606, gdzie specjaliści SW odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji oraz na stronie internetowej SW.
Ile zarabia funkcjonariusz Służby Więziennej
– Pewna praca, na niepewne czasy i stabilność zatrudnienia to główny walor, który zachęca do wstąpienia w szeregi Służby Więziennej. Oprócz wynagrodzenia, funkcjonariusze liczyć mogą m.in. na trzynastkę, mundurówkę, dodatki za stopień, za staż pracy, wcześniejszą emeryturę, dłuższy urlop, dofinansowanie do wypoczynku, ryczałt za dojazdy do miejsca pełnienia służby, równoważnik za brak mieszkania – zaznacza ppor. Bartosz Muszyński.
Te oraz pozostałe dodatki do wynagrodzenia powodują, że Służba Więzienna jest konkurencyjna wśród innych służb mundurowych. Przykładowo na wstępnie, młody funkcjonariusz, na podstawowym stanowisku strażnika działu ochrony, już po ukończeniu szkoły średniej, mając około 20 lat, zarabia około 4300 zł na rękę.
Co po przyjęciu do służby?
– Krok po kroku każdy poznaje swoje obowiązki i pragmatykę służbową. Każdy funkcjonariusz po przyjęciu do służby odbywa szkolenie wstępne. W czasie służby każdy funkcjonariusz ma możliwość skorzystania ze szkoleń zawodowych, specjalistycznych oraz z kursów w ramach doskonalenia zawodowego, w zależności od zajmowanego stanowiska oraz korpusu. Każdy ma także możliwość skorzystania z oferty edukacyjnej Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, prowadzącej między innymi specjalistyczne studia i kursy na potrzeby Służby Więziennej – dodaje ppor. Bartosz Muszyński.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS