Dolny Śląsk jest rozpoznawalny na świecie m.in. także dzięki twórcom gier komputerowych. Swoimi produkcjami przedstawiciele tej branży będą chcieli zainteresować odbiorców z całego świata na trwających właśnie w Tokio targach Tokyo Game Show 2022. Pokazanie się na tej jednej z największych imprez tego typu na świecie możliwe jest dzięki projektowi Going Global dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego. Podczas wizyty w Japonii przedstawiciele zarządu województwa dolnośląskiego rozmawiają też m.in. o rozwiązaniach dla kolei.
Od spotkania z twórcami inteligentnych systemów sterowania ruchem rozpoczęła pracę w Japonii dolnośląska delegacja.
– Jest przestrzeń do zastosowania tych wysublimowanych urządzeń na rewitalizowanych przez nas trasach kolejowych. To jest kwestia sterowania ruchem i zabezpieczeń. Godną uwagi jest również kwestia związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, bo tutaj też mają spore osiągnięcia. Niezwykle interesujące są magazyny energii, dzięki którym awaria elektryczna nie włącza sygnalizacji świetlnej i urządzeń sterowania ruchem przez dłuższy czas – wyliczał marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, po spotkaniu, które odbyło się 15 września w siedzibie tokijskiej formy Kyosan. Przedsiębiorstwo opracowuje oprogramowanie, sprzęt i urządzenia oraz produkuje i wdraża swoje rozwiązania.
Takashi Mine, manager Kyosan, podkreślał po spotkaniu, że nadrzędną ideą przyświecającą firmie jest bezpieczeństwo ruchu. Jednak rolą inteligentnych systemów wdrażanych przez Kyosan jest także zapewnianie płynności ruchu w najgęściej zaludnionym mieście świata. Z jego systemów korzysta Tokio oraz szereg światowych metropolii. Dzięki wykrywaniu i namierzaniu radiowemu system w czasie rzeczywistym otrzymuje i analizuje dane dotyczące natężenia ruchu i według nich dostosowuje cykle sygnalizacji świetlnej. Jest to oparty na precyzyjnych radarach system podobny do wrocławskiego ITS-u, tylko rozwiązanie wdrożone w Tokio jest skuteczne. Kyosan wdraża także pojazdy autonomiczne.
Kolejnym krokiem będzie spotkanie dolnośląskich samorządowców z Japończykami z Kyosan w Warszawie, gdzie mieści się siedziba europejskiego przedstawicielstwa tej firmy. Marszałek Przybylski zaprosił także specjalistów z Kyosan na Dolny Śląsk:
– Chcemy im też pokazać to czym się zajmujemy i co chcemy robić w kolejnictwie. Dziś przyglądaliśmy się montażowi potężnych szaf, w których schowana jest ta automatyka. O cenach nie rozmawialiśmy, ponieważ Kyosan każdorazowo opracowuje systemy pod zamówienie – wyjaśniał Przybylski. Rozwiązania firmy Kyosan obecne są – oprócz Tokio – także w metropoliach m.in. w Chinach, na Tajwanie, w Rosja i Stanach Zjednoczonych.
Spotkanie z przedstawicielami Kyosan to początek wizyty Dolnoślązaków w Japonii. Głównym celem polskiej delegacji są jedne z największych targów gier komputerowych – Tokyo Game Show 2022, które rozpoczęły się w czwartek, 15 września, i potrwają do niedzieli, 18 września.
– W tej branży nasze dolnośląskie firmy są potentatem, są to liderzy, jeżeli chodzi o tworzenie gier. To jest kwestia po pierwsze, pokazania tego czym się zajmują i jakie mają osiągnięcia, ale też szukania możliwości sprzedaży. Na tych targach jest cały świat, więc duże nadzieje z nimi wiążą przede wszystkim przedsiębiorcy – wskazuje Cezary Przybylski. – Te często niewielkie firmy firmy, w tym startupy, nie zawsze mają możliwości finansowe uczestniczenia w takich targach. To jest też pierwszy krok: jeżeli ktoś zainteresuje się firmą z Dolnego Śląska, to na zasadzie kuli śnieżnej, za nim pojawią się następni i następni – wyjaśnia marszałek Dolnego Śląska.
Do Tokio przyjechali przedstawiciele 10 firm z naszego województwa. Ich przyjazd możliwy był dzięki realizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego projektowi Going Global – Dyplomacja Gospodarcza Dolnego Śląska. Projekt ten ma na celu promocję krajową i międzynarodową przedsiębiorstw i gospodarki Dolnego Śląska. Kierowany jest do mikro, małych i średnich firm ze szczególnym uwzględnieniem tych, których działalność wpisuje się w inteligentne specjalizacje Dolnego Śląska.
Wartość projektu to 6 mln zł, z czego 5,1 mln zł pochodzi z pieniędzy unijnych.
Źródło: Marcin Kruk/tuwroclaw.com; foto: UMWD
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS