United Autosports #22 zdobyło pole position do 4 Hours of Barcelona, inauguracyjnego wyścigu Europejskiej Serii Le Mans. Obok z pierwszego rzędu ruszy IDEC Sport #28. Algarve Pro Racing #25 uzyskało trzeci najszybszy czas i zajęło miejsce przed dwoma samochodami COOL Racing, które z kolei uplasowały się przed dwiema załogami Inter Europolu Competition.

Louis Deletraz mimo ukończenia 5 okrążeń pomiarowych zdołał zakwalifikować się jedynie na odległej 10 pozycji. Szwajcar minimalnie poprawił swój czas z pierwszego treningu i stracił do liderów 0,655 s. AO By TF nie prezentował dobrych już czasów podczas porannej sesji, którą zakończył na 17 lokacie.

Proton Competition #77 zdobył najszybszy czas w kategorii LMP2 Pro/Am. Drugie miejsce ze stratą ponad połowy sekundy zajął Team Virage #19. Czołową trójkę zamknął Nielsen Racing #24.

Team Virage #8 był bliski wywalczenia pierwszego miejsca w klasie LMP3, lecz COOL Racing #17 wyprzedziło ich o 0,253 sekundy. RLR M Sport zajął trzecie miejsce z dwukrotnie większą stratą. Inter Europol Competition #88 ruszy do wyścigu z 6 pola.

Żelazne Damy uzyskały najszybszy czas w kwalifikacjach LMGT3. Pomiar 1:41,850 pozwolił im na pokonanie rywali z przewagą ponad trzech dziesiątych sekundy. Obok nich ruszy załoga Iron Lynx #63. Trzeci czas uzyskał zespół Formula Racing #50.

Jutrzejszy wyścig rozpocznie się o godzinie 11:30 i potrwa 4 godziny.

Pełne wyniki kwalifikacji dostępne są pod tym linkiem.