A A+ A++

Uczestnicy projektu zostali wybrani spośród rodzin korzystających z różnych form pomocy i wsparcia instytucji będących realizatorem Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz rodzin zastępczych, objętych nadzorem kuratora rodzinnego, korzystających z asystenta rodziny czy rodzin, których dzieci korzystają ze świetlic środowiskowych.

Spotkania grupowe dla rodziców oraz warsztaty dla nastolatków będą się odbywały do końca roku. W ramach projektu przekazana zostanie wiedza m.in. na temat budowania z dzieckiem relacji opartej o bliskość i wzajemne zaufanie, potrzeb dziecka w okresie dorastania, jaki wpływ ma współpraca i porozumienie z nastoletnim dzieckiem na proces wychowania oraz tworzenia wspólnych norm i zasad wobec stosowania środków psychoaktywnych – mówi Iwona Bińkowska z Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta Tychy, który współfinansuje warsztaty.

Warsztaty są prowadzone przez psychologów i pedagogów posiadających doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi.

Zadanie współfinansowane jest z budżetu miasta Tychy (ponad 24 tys. zł) i jest realizowane w ramach przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym jako program dla rodziców w celu podniesienia ich kompetencji wychowawczych pn. „Trudny okres dorastania”.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd 17 października powiat gorlicki w czerwonej strefie
Następny artykułNajmłodszy debiutant w historii Wisły: Wasilewski imponował mi do ostatniego dnia