A A+ A++

Klęski żywiołowe, czy epidemie mają z reguły charakter powszechny, nadzwyczajny, nieprzewidywalny, wykraczający poza typowe ryzyko gospodarcze. Mogą więc stanowić podstawę do zastosowania klauzuli nadzwyczajnej zmiany stosunków i modyfikacji umów na drodze sądowej.

Pandemia Covid-19 negatywnie dotknęła przedsiębiorców działających w wielu sektorach gospodarki. Jej skutki odczuły szczególnie te branże, których funkcjonowanie opiera się na kontaktach międzyludzkich (rozrywkowa, gastronomiczna czy handlowa). Ucierpieli też przedsiębiorcy z innych branż. Tytułem przykładu: związany z pandemią spadek popytu na samochody wywołał problemy branży automotive, przez co również negatywnie odbił się na przychodach przedsiębiorców hutniczych, których istotnymi odbiorcami są producenci samochodów i części samochodowych.

Czytaj także:

Koronawirus: Zawieranie kontraktów w niepewnych czasach

Wykonanie umów sprzed pandemii

Z powodu pandemii pojawiły się zagadnienia związane z zaciągniętymi wcześniej zobowiązaniami. Część przedsiębiorców miała problemy z terminową spłatą swoich długów, wskutek spadku przychodów, co mogło doprowadzić do niewypłacalności i upadłości. Z kolei inni przedsiębiorcy, dla których skutki pandemii nie był…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodlaskie. Znów rekordowy upał, przejdą też burze z gradem i ulewy
Następny artykułKino Konesera – OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA