A A+ A++

Trójmiasto to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków regionalnych, obecnie też – jeden z najdroższych. Niewyczerpany potencjał, strategiczne położenie, liczne walory turystyczno-rekreacyjne oraz wysoki popyt na mieszkania do użytku własnego, a dodatkowo wzrastająca inflacja – te wszystkie czynniki przyczyniają się do nieustannych podwyżek cenowych oraz dysproporcji między popytem a podażą.

Co więc czeka na trójmiejski rynek pierwotny w najbliższych dwóch latach? Czy zmieni się koniunktura rynku i ceny? Odpowiadamy na te oraz inne pytania:

  • jakie trendy będą kluczowe dla przyszłości rynku pierwotnego;
  • czy warto inwestować w nieruchomości i jakie oferty na rynku pierwotnym Trójmiasta są najlepszym wyborem dla inwestora.

Kierunek rozwoju to wszystko

Panujące na rynku trendy pomogą określić, jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość mieszkaniówki. Więc postanowiliśmy przeanalizować kilka najważniejszych tendencji obserwowanych na trójmiejskim rynku.

Pierwszym kluczowym trendem, jaki wymienimy, będzie rosnąca popularność zasad proekologicznego budownictwa mieszkaniowego. Przejawia się zarówno w stosowaniu przyjaznych środowisku materiałów budowlanych, jak i nowych elementach wewnętrznego zagospodarowania osiedli, takich jak ładowarki do samochodów elektrycznych, systemy rekuperacji deszczówki, oświetlenie LED czy też panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych. Takie rozwiązania nie tylko promują ekologiczne podejście do życia, ale też pozwalają na spore obniżenie wydatków na ogrzewanie, oświetlenie oraz obsługę terenu osiedla. Oczywiście, niezbędnym elementem są też zielone nasadzenia – im więcej, tym lepiej. W takich inwestycjach jak Biotura wykorzystano walory otaczającego krajobrazu – zagospodarowano duże strefy rekreacyjne, siłownia pod chmurką i promenady nad akwenem, a cała inwestycja została wykonana z uwzględnieniem zasad zielonego budownictwa.

Kolejnym ważnym trendem kształtującym trójmiejską mieszkaniówkę jest powszechna rewitalizacja. W miastach powstaje coraz więcej ciekawych inwestycji przewidujących pełną lub częściową przebudowę, rekonstrukcję oraz restaurację dawnych kamienic, gmachów użytkowych, willi, budynków fabrycznych oraz przylegającego terenu. Już teraz trend rewitalizacyjny zmienia miasta na lepsze – zdegradowane tereny są przywracane do życia, a przestrzeń staje się bardziej przyjazna mieszkańcom i sprzyja rozwojowi małego biznesu.

Inwestowanie w nieruchomości – jakie są oferty?

Ogólnopolscy deweloperzy, tacy jak Arche czy Robyg, oraz liczne regionalne firmy działające w obrębie Trójmiasta mają przed sobą nie lada wyzwanie – sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom przyszłych nabywców, w tym inwestorów w nieruchomości.

Jaki format nieruchomości jest najdogodniejszy dla inwestora i na jakie udogodnienia może liczyć?

W Trójmieście powstaje bardzo dużo kompleksów w pełni lub częściowo dedykowanych inwestorom w nieruchomości. Są z reguły położone w najatrakcyjniejszych punktach Gdańska, Gdyni i Sopotu – obok akwenów, obszarów o dużym ruchu turystycznym bądź też w kameralniejszych lokalizacjach z dobrym dostępem do kluczowych destynacji w mieście. Na przykład, inwestycja Nadmotławie Apartments leży przy linii brzegowej rzeki w obrębie gdańskiego Śródmieścia i posiada wszelkie możliwe udogodnienia, które mogą przyciągnąć klientów na wynajem krótkoterminowy.

Dobrym wyborem też będą apartamenty wakacyjne wznoszone w różnych częściach Trójmiasta, w tym w obrębie mniejszych miejscowości nadmorskich. Format może być różny – od kameralnych willi po wieżowce apartamentowe położone w pobliżu wybrzeża. Lecz dla inwestora liczy się towarzysząca infrastruktura, bezproblemowe zarządzanie lokalem oraz wysoka stopa zwrotu – toteż oferowanie nieruchomości są wyposażone w różnego rodzaju elementy wewnętrznej infrastruktury, objęte specjalną obsługą operatorów najmu, a stopę zwrotu w skali roku szacuje się nawet na 7 procent.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowiat Wadowice: Kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca odnawialnych źródeł energii – Czyste Powietrze
Następny artykułPo pierwsze BHP XLIX