I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *AZS UMCS Lublin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34:31 (15:17).

AZS UMCS: Proć 1, D.Janicki – Włudarczyk 6, Wielgus, Dmytruk 4, Sekuła 1, Książka 5, Gadaj 5, Jacek Stachowiak, Jordan Stachowiak, Daniel 3, Abramowicz, K.Janicki 6, Batyra 3, Pytka. Trener: Radosław Kozaczuk. Kary: 10 min. Karne: 4/3.

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Bysiak 3, Sobut, Kogutowicz 2, Jurasik, Granat, Dąbrowski, Majchrzak 4, Chudzik 4, Skuciński 5, Świt 4, Makuła 1, Chmielewski 6, Wojkowski 2, Jagiełło. Kary: 10 min. Karne: 9/7.

Czerwona kartka: Karol Chudzik (59. z gradacji kar).

Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów) i Marcin Wrona (Wierzchosławice).

Szczypiorniści KSZO byli faworytem tego spotkania, ale pozwolili gospodarzom, którzy walczą o utrzymanie w pierwszoligowych szeregach, nieoczekiwanie odnieść dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie. Nic nie wskazywało na to, że KSZO może przegrać w Lublinie w I połowie, w której nasz zespół wypracował sobie dwu, trzy, cztero, a w 24 min., kiedy było 11:16, nawet pięciobramkową przewagę. Ostatecznie na przerwę ostrowczanie schodzili z dwubramkową przewagą, bo między 26, a 30 min. nie zdobyli ani jednej bramki.

Akademicy z Lublina skorzystali z naszej niefrasobliwej gry i w 35 min. doprowadzili do wyrównania na 19:19. Co prawda KSZO jeszcze kilka razy obejmował przewagę, ale od 50 min. to lublinianie byli bardziej skuteczni i od 57 min., kiedy prowadzili 31:28, grali już przy bezradnych podopiecznych Tomasza Radowieckiego, tylko „na wynik”, utrzymując trzybramkowe prowadzenie do końcowej syreny.

Nasi szczypiorniści grają w tym sezonie wybitnie poniżej oczekiwań i potencjału. W Lublinie zanotowali już 10 porażkę w sezonie. Następny mecz rozegrają 6 kwietnia w Sandomierzu z ostatnią w tabeli Wisłą.

W innym dzisiejszym meczu: *SPR Górnik Zabrze – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 35:45 (16:24).