Jedna z czołowych polskich triathlonistek – Sabina Bartecka, stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski, co dało jej nominacje przez Zarząd Polskiego Związku Triathlonu do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Triathlonie.

Każdego roku w Suszu na południu Polski spotykają się miłośnicy triathlonu z całej Polski. W tym roku na zawodach wstawiło się ponad 1000 zawodników. W tym roku Polski Związek Triathlonu powierzył suskiej imprezie zorganizowanie zawodów o randze Mistrzostw Polski w aquathlonie oraz na dystansie sprint i średnim, w którym to właśnie wystartowała mieszkanka Żor Sabina Bartecka.

Żorzanka do pokonania miała 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz ponad 21 km biegu. Dystans ten ukończyła jako 11 kobieta w klasyfikacji generalnej i pierwsza w kategorii wiekowej. – Jestem bardzo zadowolona z uzyskanego wyniku, bo po raz kolejny złamałam barierę 5 godzin na dystansie średnim. Czuję jednak mały niedosyt, bo do 10 miejsca zabrakło niewiele… zaledwie 19 sekund – mówi Sabina Bartecka. Pozostałe dyscypliny pokonała już bez problemów. Na trasie rowerowej, trudnej technicznie, bo z podjazdami i brukiem, osiągnęła imponującą średnią 35 km/h. Jeszcze lepiej spisała się na bieganiu, gdzie udało się jej uzyskać średnie tempo 4:34. Na metę żorzanka dotarła jako pierwsza kobieta w swojej kategorii, wyprzedzając rywalki o dobrych kilka minut.

Wygrywając swoją kategorię wiekową, Sabina została nominowana przez Zarząd Polskiego Związku Triathlonu do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Triathlonie, które odbędą się 25-27 sierpnia w Menen w Belgii. Sabina z orzełkiem na piersi będzie walczyć o mistrzostwo kontynentu.