Reprezentacja Polski wygrała z Turcją 2:1 w meczu towarzyskim rozegranym w poniedziałkowy wieczór na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dla obu drużyn było to ostatnie spotkanie przed rozpoczynającym się w piątek Euro 2024. Polacy zagrają na mistrzostwach Europy z Holandią, Austrią i Francją, z kolei rywalami Turków będą Gruzja, Portugalia oraz Czechy.

“Nie zasłużyliśmy”. Selekcjoner Turków wprost o meczu z Polską

Porażka z Polską była dla reprezentacji Turcji już piątym kolejnym meczem bez zwycięstwa. Po raz ostatni Turcy triumfowali jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, gdy niespodziewanie pokonali gospodarzy Euro 2024 Niemców 3:2. Od tego czasu z kolei zdążyli m.in. przegrać z Austrią aż 1:6.

Co na to selekcjoner Turcji Vincenzo Montella? – Nie wygrywamy od pięciu meczów, ale w każdym z nich wybraliśmy sobie trudnego przeciwnika – zaznaczył włoski szkoleniowiec.

Zdaniem selekcjonera rywali wynik poniedziałkowego meczu w Warszawie jest niesprawiedliwy. – Dzisiejsza porażka nie jest zasłużona, szczególnie patrząc na drugą połowę. Drugi gol dla Polski był niezasłużony, byliśmy silniejsi w drugiej połowie – mówił Montella, który nie przejął się specjalnie kolejnym niekorzystnym wynikiem swojego zespołu.

– Nie jestem zaniepokojony, mieliśmy dwadzieścia pozycji strzeleckich, dobrze radzimy sobie w tercji obronnej przeciwnika, ale musimy być skuteczniejsi – wskazała legenda Romy główny mankament swojego zespołu.

Vincenzo Montella kilka słów poświęcił również reprezentacji Polski. – To zespół dobrze przygotowany fizycznie, z bardzo dobrymi i doświadczonymi zawodnikami – stwierdził Włoch.