W środę Górnik podczas trwającego obozu sportowego na Cyprze pokonał ósmą drużynę słowackiej ekstraklasy FK AS Trenčín 3:1. Strzelanie w meczu w 18. minucie spotkania rozpoczął Igor Angulo, który wykorzystał strzał z jedenastu metrów. Tuż po przerwie również z rzutu karnego nie mylił się Kamil Zapolnik i mieliśmy 2:0 dla ekipy trenera Marcina Brosza. Kolejne gole padały w ostatnim kwadransie meczu. Najpierw na 3:0 z kolejnego rzutu karnego podwyższył Zapolnik. Trzy minuty później padło honorowe trafienie dla Słowaków.

To pierwsze zwycięstwo Górnika w meczach kontrolnych na Cyprze. Wcześniej Górnik przegrał (1:2) i zremisował (1:1) z węgierskim Diosgyori VTK. Przed wylotem na wyspę Afrodyty, Górnik pokonał Banik Ostrawa 2:1.

Górnik Zabrze – FK AS Trenčín 3:1 (1:0)

Gole dla Górnika: Angulo 18.-k., Zapolnik 52.,-k., 83.-k.

Górnik Zabrze, I połowa: Martin Chudý – Boris Sekulić, Aleksander Paluszek, Paweł Bochniewicz, Erik Janža, Szymon Matuszek, David Kopacz (28. Daniel Ściślak), Erik Jirka, Łukasz Wolsztyński, Jesús Jiménez, Igor Angulo.

Górnik Zabrze, II połowa: Tomasz Loska – Dariusz Pawłowski, Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Filip Bainović, Kamil Zapolnik, Daniel Ściślak (76. Alasana Manneh), Michał Rostkowski, Piotr Krawczyk.