A A+ A++

Urządzając przydomową przestrzeń wypoczynkową, chcemy stworzyć miejsce, w którym poczujemy prawdziwy komfort i bliskość z naturą. Kamień naturalny, taki jak trawertyn, to idealny wybór na taras. Pozwala tchnąć życie w naszą outdoorową oazę, dodając jej niepowtarzalnego charakteru i elegancji. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom tarasów z trawertynu.

Niepowtarzalny wygląd i struktura

Trawertyn jest unikatowym kamieniem osadowym powstałym z nawarstwionych wapieni źródlanych. Jego powierzchnia charakteryzuje się delikatną, porowatą strukturą z widocznymi otworami i nierównościami. Co ważne, żaden element trawertynowy nie jest identyczny – każdy posiada swój unikalny wzór i mikrostrukturę. To sprawia, że taras wykładany tym kamieniem zyskuje niepowtarzalny, żywy i głęboko naturalny wygląd.

Możliwość wyboru charakteru

Wybierając trawertyn na taras, mamy możliwość zdecydowania o jego finalnym wyglądzie. Kamień ten występuje w wielu odcieniach – od ciepłych beżów, przez słoneczne żółcie, aż po ziemiste czerwienie. Możemy wybrać płyty o chropawej, nieregularnej powierzchni lub całkowicie gładkie. Wzorzyste odmiany z widocznymi naciekami i żyłkami mineralnym dodadzą tarasowi wyjątkowego charakteru.

Barwy trawertynowego tarasu będą płynnie zmieniały się wraz z kątami padania światła. W blasku porannego słońca możemy podziwiać wyraziste wzory na powierzchni kamienia. Południowe promienie podkreślą głębokie odcienie kamienia. A przy zachodzącym słońcu, cały taras rozbłyśnie miedzianymi refleksami.

Trawertyn to kamień o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne. Jego struktura zapewnia doskonałe parametry dla tarasów użytkowanych na zewnątrz. Mroźne zimy, upalne lata, opady deszczu czy zalodzenia – trawertyn to wszystko zniesie bez szwanku. Jest również materiałem odpornym na wgłębne zanieczyszczenia i zabrudzenia.

Nawet po latach użytkowania, taras z tego kamienia wciąż będzie prezentował się doskonale. Ewentualne otarcia i ślady zużycia tylko podkreślą jego piękny, rustykalny charakter.

Akceptowalny współczynnik antypoślizgowości

Chropowata, naturalnie nierówna powierzchnia trawertynowych płyt gwarantuje bezpieczną przyczepność nawet na wilgotnych tarasach. Dodatkowo, w przypadku wymogu spełnienia określonych norm antypoślizgowości. Nawet po zamoczeniu, taras ma odpowiednie współczynniki przyczepności.

Niskie koszty eksploatacji

Trawertyn to bardzo trwały materiał, który przez lata będzie zachwycał swoim pięknem. Dzięki temu, początkowy koszt inwestycji rozkłada się na długie lata użytkowania tarasu. Ponadto, niewielkie koszty niewielkich zabiegów pielęgnacyjnych sprawiają, że trawertyn jest materiałem niezwykle opłacalnym.

Dbanie o tak wykończony taras sprowadza się do okresowego odkurzania lub zmywania wodą z dodatkiem odpowiedniego środka czyszczącego. Co pewien czas można też odświeżyć wygląd tarasu stosując impregnację hydrofobową, która ochroni go przed wnikaniem wody i brudu.

Ogrzewanie podłogowe – idealny duet

Rozważając wybór ogrzewania dla tarasu, trawertyn to znakomity wybór. Kamień ten doskonale przewodzi ciepło, sprawiając że podłogowe ogrzewanie tarasów jest energooszczędne i wydajne. Nawet podczas chłodnych, jesiennych wieczorów, będziemy mogli rozkoszować się przyjemnym ciepłem bijącym od kamiennego tarasu.

Uniwersalność i mnogość zastosowań

Trawertyn świetnie komponuje się nie tylko na tarasach, ale także we wnętrzach. Możemy zdecydować się na stworzenie jednorodnej stylistyki wnętrz i przestrzeni zewnętrznej. Trawertynowe okładziny ścian lub posadzki w salonie, jadalni czy korytarzu współgrać będą z tarasem wykładanym tym samym kamieniem.

Jeśli poszukujesz kamieni naturalnych do wykończenia tarasu lub aranżacji wnętrza, zapoznaj się z katalogiem produktów od Metamar. Znajdziesz tam bogatą ofertę różnorodnych płyt, z których z pewnością wybierzesz tę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom i upodobaniom.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy 🙂
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułФронт на Донбассе рухнул – обозреватель предлагает поучиться у Вермахта
Następny artykułNiecodzienna interwencja swarzędzkich strażaków