A A+ A++

(fot. GDDKiA w Opolu)

W czwartek 15 września br. dobiegają końca roboty przy rozbudowie DK41 w Wierzbięcicach. Tym samym przywrócony zostanie na tym odcinku ruch dwukierunkowy.

Rozbudowany odcinek DK 41 to 3,5 km od końca obwodnicy Nysy w m. Niwnica do końca zabudowań w m. Wierzbięcice. Istotnym elementem tego zadania było dostosowanie szerokości pasów na jezdni głównej do regularnych 3,5 m. Wymienione zostały warstwy konstrukcyjne drogi wraz z ułożeniem poszczególnych warstw nawierzchni.

(fot. GDDKiA w Opolu)

Na tej trasie znacznie poprawi się bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – wybudowana została ścieżka pieszo-rowerowa na odcinku od cmentarza do skrzyżowania w centrum miejscowości, a na odcinku od końca obwodnicy Nysy do cmentarza powstała dodatkowa jezdnia do obsługi przyległego terenu. Ułożono także nowe ciągi chodników. Przebudowano zatoki autobusowe w m. Wierzbięcice oraz przebudowano infrastrukturę techniczną w otoczeniu drogi. Droga krajowa na tym odcinku została wyposażona w kanał technologiczny.

Dla podniesienia bezpieczeństwa kierowców skorygowano łuki pionowe i poziome pomiędzy Niwnicą i Wierzbięcicami oraz skorygowano skarpy, które ograniczały tutaj widoczność.

(fot. GDDKiA w Opolu)

Inwestycja zakładała podniesienie parametrów technicznych i użytkowych drogi poprzez wzmocnienie konstrukcji jezdni na całym odcinku oraz dostosowanie nośności do 11,5 t/oś.

Po rozbudowie jest to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu klasy GP. Zadanie przewidywało także przebudowę dwóch skrzyżowań – z drogą powiatową nr 1672O oraz z drogą gminną, budowę zjazdów do przyległych nieruchomości oraz dróg wewnętrznych.

Zadanie zrealizowała firma TRANSKOM BIAŁDYGA z umową na kwotę 16 482 000 zł. (źródło: GDDKiA)

(fot. GDDKiA w Opolu)
(fot. GDDKiA w Opolu)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułByliśmy w centrum przesiadkowym Opole Główne. Prace dobiegają końca
Następny artykuł“Latająca forteca” odnaleziona w Zalewie Szczecińskim