A A+ A++

Niezależnie od tego, czy mówimy o zakładzie przemysłowym, czy też o dowolnym przedsiębiorstwie działającym w branży logistycznej, należy zadbać o określone środki transportu bliskiego. Przemieszczanie samych surowców albo kompletnych produktów musi się odbywać w możliwie najlepszy sposób na niewielkich odcinkach. To znacząco wpływa na optymalizację samej pracy. Systemy transportu bliskiego znajdą zastosowanie zarówno w dużych, jak i w mniejszych firmach i są w zasadzie nieocenione, żeby nie powiedzieć, że absolutnie niezbędne. Dlaczego? Cóż, te przedsiębiorstwa, które wdrożyły określone rodzaje transportu wewnątrzzakładowego, cieszą się lepszą wydajnością.

Systemy transportu bliskiego w magazynie. Krótkie vademecum wiedzy

Urządzeń zaliczających się do systemów transportu bliskiego wymienić można naprawdę wiele. Wśród nich najpopularniejsze konstrukcje to: dźwignice, wózki jezdniowe i manipulatory. To z definicji urządzenia, które przenoszą w obrębie zakładu przemysłowego lub placu budowy np. określone materiały. Wśród pierwszej kategorii tych urządzeń, czyli w tym wypadku dźwignic, wymienić można suwnice oraz żurawie. Oba rodzaje mechanizmów skupiają się na przenoszeniu towarów. Suwnice jednak odróżniają się zaawansowaniem konstrukcyjnym. Żurawie to kolumny wykonujące ruch obrotowy, a wspomniane suwnice złożone są z poruszającego się po torach mostu. Wózki jezdniowe to pojazdy szeroko znane, ponieważ to przede wszystkim wózki paletowe oraz wózki widłowe. Manipulatory przemysłowe są z kolei skoncentrowane na wspomaganiu ręcznego przenoszenia ładunków. Umożliwiają one operatorowi precyzyjne i szybkie przenoszenie ładunków. Konstrukcje elektroniczne i pneumatyczne mogą transportować masę w zakresie od kilku do nawet 1500 kg.

 

Suwnice i żurawie należy okresowo badać. Takie są zasady gry!

Odpowiednie urządzenia transportu bliskiego (UTB) pozwalają osiągnąć świetne rezultaty w zakresie optymalizacji pracy. Sprawia to, że stanowią podstawę wyposażenia magazynów czy hal produkcyjnych. Wykonują one naprawdę istotną pracę, przenosząc niejednokrotnie gigantyczne obciążenia. Sprawia to, że kontrola stanu technicznego jest niezwykle istotna. Kontrola obciążeniowa transportu bliskiego polega na ocenie ogólnego stanu na przykład suwnic. To bardzo ważne, aby prawidłowo podchodzić do określenia stopnia bezpieczeństwa i możliwości dalszego użytkowania. Aby cały proces przeszedł poprawnie, warto sięgnąć po pomoc fachowców. Firma HAK, którą znajdziesz pod adresem www.hak.com.pl/hak/ , zajmuje się tym profesjonalnie. Litera prawa w pewnych kwestiach jest bezwzględna, a z perspektywy odpowiedniego działania firmy należy przed wykorzystaniem urządzeń przeprowadzić testy obciążeniowe.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZamek w Oleśnicy na szlaku
Następny artykułRolnicy zablokowali centrum Warszawy. Kierują się do Kancelarii Premiera