A A+ A++

W sobotę, 19 października, Horodyszcze stało się areną emocjonującego wydarzenia, które przyciągnęło miłośników jeździectwa oraz myślistwa. W ramach Hubertusa 2024, goście mieli okazję wziąć udział w tradycyjnej gonitwie za lisem oraz podziwiać zmagania zaprzęgów konnych, co sprawiło, że to popołudnie na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Tradycja Hubertusa w Horodyszczach

Hubertus, będący nieodłącznym elementem polskiej kultury jeździeckiej, odbył się w malowniczej scenerii Horodyszcz. Wydarzenie to przyciągnęło nie tylko pasjonatów jeździectwa, ale także wielu gości, którzy chcieli spędzić czas w gronie przyjaciół i rodziny na świeżym powietrzu. Tradycyjna gonitwa za lisem, w której uczestnicy mieli za zadanie ścigać „lisa” – w tym przypadku Erwina Rybaczuka, dostarczyła niezapomnianych emocji i adrenaliny.

Wyniki zawodów zaprzęgowych

W konkursie zaprzęgów konnych wzięło udział 26 koni z województwa lubelskiego, co podkreśla rosnącą popularność tego sportu w regionie. Rywalizacja była zacięta, a wyniki zawodów zaprzęgowych prezentują się następująco:

Pary:
1. Mariusz Zabłocki – konie Silver Gold i Barkos
2. Mariusz Majstruk – konie Razooma i Rotacja
3. Patryk Rogucki – konie N – Blum i Grabi
4. Andrzej Sobczyk – konie Perła i Baśka

Pojedynki:
1. Lena Ostrowska – koń Silver Gold
2. Grzegorz Toporowski – koń Brugia
3. Grzegorz Grodzki – koń Marka
4. Mariusz Zabłocki – koń Barkos

Reprezentacja Gminy Chełm podczas wydarzenia

Wśród uczestników wydarzenia, obecni byli również przedstawiciele gminy Chełm. Andrzej Oleksiejuk, przewodniczący Rady, Artur Kubacki, Zastępca Wójta Gminy Chełm oraz Mateusz Dec, sołtys Horodyszcza, byli świadkami emocjonujących zmagań oraz radości, jaka towarzyszyła zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Ich obecność podkreśla znaczenie tego typu wydarzeń dla społeczności lokalnej oraz ich rolę w integracji mieszkańców.

Hubertus 2024 był nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także okazją do wspólnego biesiadowania i dzielenia się pasjami. Takie inicjatywy z pewnością wzbogacają lokalną kulturę i wspierają rozwój tradycji, które łączą pokolenia.

Źródło: UM Chełm

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodsumowanie działań “Trzeźwy poranek” na terenie powiatu brzozowskiego
Następny artykułXXIII Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych