Emanuel Piaskowy z polskiej ekipy Mazowsze Serce Polski wygrał w środę drugi etap wyścigu Tour de Serbie (2.2). Sukces ten dał 29-latkowi trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Polak drugiego dnia na finiszu z 6-osobowej grupki pokonał Hiszpana Martiego Marqueza (Equipo Kern Pharma) oraz Kazacha Matveya Nikitina (Vino – Astana Motors).

Na 8. miejscu metę osiągnął Jakub Kaczmarek, a na 10. Michał Podlaski (obaj Mazowsze Serce Polski).

Piaskowy awansował tym samym na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej, jedną wyżej niż Kaczmarek, który na pierwszym odcinku zmagania zakończył na 4. pozycji.

Dla zespołu Dariusza Banaszka to już 10. zwycięstwo w tym sezonie.

Ostatni etap nie zmienił zasadniczo układu klasyfikacji generalnej: na finiszu triumfował Słoweniec Martin Haring (Dukla Banska Bystrica), któremu udało się ubiec Hiszpana Enrique’a Sanza (Equipo Kern Pharma) i Adriana Banaszka (Mazowsze Serce Polski).

Piaskowy finiszował ósmy i obronił pozycję na podium wyścigu. Na piątym miejscu zmagania zakończył Kaczmarek, na 9. Podlaski, a zespół Mazowsze Serce Polski wygrał klasyfikację drużynową.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.