A A+ A++

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania będzie dbać o utrzymanie dobrych warunków na toruńskich ulicach podczas nadchodzącej zimy, a Straż Miejska rozpoczęła patrolować miejsca, w których można spotkać osoby bezdomne. Dla nich przygotowano schronienie. Jednostki organizacyjne Gminy Miasta Toruń są gotowe na zimę.

Opady śniegu i spadająca temperatura mogą spowodować trudności m.in. w poruszaniu się po ulicach. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania będzie na bieżąco porządkować jezdnie – w sumie ponad 920 km kw.

Śnieg będzie usuwany, a nawierzchnie ulic uszarstwiane w momencie, kiedy zmieniać będzie się pogoda. Trasy podzielono na cztery kategorie ze względu na kolejność podejmowania działańtłumaczy prezydent Torunia Michał Zaleski.

Priorytetem dla miejskich służb jest utrzymanie dobrych warunków na: mostach, wiaduktach, zjazdach i podjazdach na starówkę, drogach wylotowych z miasta, skrzyżowaniach oraz wzniesieniach.

Do utrzymania dróg w mieście przygotowanych jest 100 pracowników MPO. Działania podejmować będą odpowiednio do intensywności zjawisk atmosferycznych. Do tego służyć im będzie m.in. 19 pługopiaskarek, 16 ciągników z pługami i rozsypywarkami, 7 koparko-ładowarek z osprzętem do odśnieżania, 6 samochodów samowyładowczych oraz dwa pojazdy z pługiem. Mieszkańców w razie potrzeby ogrzewać będzie na chodnikach 20 koksowników.

W Miejskim Zakładzie Komunikacji Miejskiej dokonano przeglądu sprzętu do walki z zimą, zgromadzono paliwo zapewniające eksploatację taboru autobusowego oraz odpowiednią ilość płynów niezamarzających. Obecnie w trakcie realizacji są przeglądy techniczne związane z przygotowaniem do okresu zimowego.

Służby Miejskie monitorują także miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Straż Miejska systematycznie patroluje m.in. pustostany i opuszczone budynki. Kiedy napotykają tam bezdomnych to kierują ich do schronisk i noclegowni – dodaje Michał Zaleski.

W Toruniu bezdomni mogą znaleźć schronienie w:

Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn ul. Skłodowskiej-Curie 82-84 (noclegowania i schronisko), w noclegowni jest 50 miejsc dla mężczyzn, ze względu na duże obłożenie uruchomiono 40 miejsc dodatkowych w tzw. pokojach rezerwowych
(4 stycznia zajętych było 58 miejsc – w tym 8 w pokojach rezerwowych), w schronisku 66 miejsc dla mężczyzn (4 stycznia zajętych było 65 miejsc),

Schronisku dla Osób Bezdomnych MARKOT, które prowadzi Stowarzyszenie MONAR ul. Dybowska 1 – 42 miejsca dla kobiet i dzieci (4 stycznia zajętych było 38 miejsc).

Dziale Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa Specjalistycznego ul. Skłodowskiej- Curie 82-84, 24 miejsca dla kobiet i dzieci (4 stycznia zajętych było 15 miejsc, w tym 7 osób dorosłych),

We wszystkich placówkach osoby bezdomne mogą liczyć na schronienie i posiłek – albo wyżywienie oferowane jest na miejscu, albo bezdomni otrzymują bony obiadowe.

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, jeśli zaistnieje taka potrzeba, uruchomi więcej miejsc dodatkowych.

fot. Sławomir Kowalski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRząd nie będzie oszczędzał na programach społecznych. “500+ priorytetowe”
Następny artykułEuRoPol Gaz: sąd umorzył odwołanie EuRoPol Gaz ws. taryfy SGT na 2021 r.