A A+ A++

fot. Dominik Smolarek | www.dominiksmolarek.pl

Mateusz Rudyk zajął czwarte miejsce w sprincie indywidualnym podczas drugich zawodów Torowego Pucharu Narodów w kanadyjskim Milton.

Polak w finałowym pojedynku w dwóch biegach uległ Brytyjczykowi Jackowi Carlinowi. Zwycięstwo na swoim koncie zapisał Australijczyk Matthew Richardson, który w dwóch biegach pokonał faworyzowanego Holendra, Jeffreya Hooglanda.

Daniel Rochna został sklasyfikowany na 22. miejscu.

Wynik Rudyka to najwyższa lokata skromnego składu kadry Polski, który w ten weekend rywalizował w Kanadzie. Rudyk, Rochna i Rafał Sarnecki na 6. miejscu ukończyli rywalizację w sprincie drużynowym, natomiast 6. lokatę w omnium i 8. w scratchu wywalczył Daniel Staniszewski.

Zawody w Milton to drugie z serii czterech Torowych Pucharów Narodów. Rywalizację rozgrywano w dniach 12-15 maja.

Świetne występy Elisy Balsamo

Mistrzyni świata w kolarstwie szosowym, Elisa Balsamo, wygrała w Milton zmagania w omnium, madisonie i z koleżankami z reprezentacji w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Włoszka w omnium na czwartych miejscach kończyła scratch i wyścig tempowy, wygrała eliminator, a w finale kontrolowała sytuację, kończąc zmagania z dorobkiem 117 punktów. Drugie miejsce, z wynikiem 110 punktów, zajęła Amerykanka Jennifer Valente, a trzecie Australijka Alexandra Manly, której udało się uzbierać 104 oczka.

W madisonie Balsamo w parze z Chiarą Consonni pokonała australijski duet Manly i Chloe Moran. Podium dopełniły Irlandki Mia Griffin i Alice Sharpe. Trzy pierwsze duety zarobiły dodatkowe punkty za narobienie okrążenia, ale to Włoszki zebrały komplet punktów na aż pięciu z dwunastu lotnych finiszów i 54 do 45 pokonały Australijki.

Balsamo stanowiła też jeden z filarów włoskiego zespołu średniodystansowego, który wygrał zmagania drużyn na 4 kilometry. Szosowa mistrzyni świata z Silvią Zanardi, Chiarą Consonni i Marianą Fidanzą w finale zapisała wynik 4:17.522, co pozwoliło im na pokonanie Australijek: Sophie Edwards, Alyssy Polites, Chloe Moran i Maeve Plouffe. Trzecie miejsce wywalczyły Amerykanki Jennifer Valente, Lily Williams, Megan Jastrab i Shayna Powless (4:21.169).

Staniszewski szósty w omnium

Ethan Hayter wygrywał finisze w wyścigach szosowych i na torze z tej szybkości nic nie stracił. Brytyjczyk okazał się najlepszy w scratchu i w eliminatorze, a nadrobione okrążenie, wygrane trzy lotne finisze – w tym ten ostatni – dały mu zwycięstwo w omnium.

23-latek uzbierał 163 punkty, o 35 więcej od drugiego Amerykanina Gavina Hoovera i o 38 więcej od trzeciego Holendra Jana Willema van Schipa.

Daniel Staniszewski błysnął drugą lokatą w eliminatorze i trzema wygranymi lotnymi finiszami w wyścigu punktowym. Dało to Polakowi szóste miejsce.

Wyścigi na dochodzenie składów rezerwowych

Wyniki wyścigów drużynowych na dochodzenie – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – pozostawały o klasę niżej niż te notowane w walce o rekord świata (3:42.032 w wyścigu kobiet, 4:04.242 w wyścigu mężczyzn).

Rywalizację mężczyzn wygrali Australijczycy – Graeme Frislie, James Moriarty, Josh Duffy i Conor Leahy – notując czas 3:56.042. Kolarze z antypodów w finale pokonali rezerwowy skład Włoch: Davide Plebaniego, Carloalberto Giordaniego, Stefano Moro i Mattię Pinazziego.

Podium dopełnili Niemcy: Tobias Buck-Gramcko, Nicolas Heinrich, Leon Rohde i Domenic Weinstein, którzy w małym finale wykręcili 3:53.818 w pojedynku z Nowozelandczykami.

Podobnie sprawy miały się w zmaganiach indywidualnych. Wyścig indywidulany na dochodzenie mężczyzn wygrał Niemiec Nicolas Heinrich, który 4 kilometry przejechał w 4 minuty 7 sekund i 691 tysięcznych. To wystarczyło, aby wyraźnie pokonać rodaka Tobiasa Bucka-Gramcko. Trzeci wynik rywalizacji, 4:14.177, zapisał Australijczyk James Moriarty.

Wyścig indywidulany na dochodzenie kobiet wygrała Australijka Maeve Plouffe, zatrzymując zegar po 3 minutach 29 sekundach i 324 tysięcznych. Drugi wynik na dystansie 3000 metrów zapisała Vittoria Bussi, a trzeci Silvia Zanardi.

Dobry weekend Van Schipa

Holendrzy Yoeri Havik i Jan Willem van Schip triumfowali w madisonie. Dwójka zgromadziła 74 punkty w 50-kilometrowym wyścigu, o 8 punktów wyprzedzając Brytyjczyków: Ethana Haytera i Roba Brittona. Podium z dorobkiem 47 punktów uzupełnili Niemcy Theo Reinhardt i Tim Torn Teutenberg.

Polski duet, Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski, został sklasyfikowany na 10. miejscu po zdobyciu 8 punktów. Zmagania ukończyło 14 z 18 startujących zespołów.

Scratch i eliminator

Włoszka Mariana Fidanza wygrała scratch kobiet, na kresce pokonując Holenderkę Lonneke Uneken i Amerykankę Lily Williams.

Scratch mężczyzn wygrał Brytyjczyk Rhys Britton, który nadrobił okrążenie nad stawką prowadzoną przez Hiszpana Erika Martorella Hagę i Włocha Mattię Pinazzię. Daniel Staniszewski zajął 8. miejsce.

Wyścig eliminacyjny kobiet padł łupem Amerykanki Jennifer Valente, która na ostatnim kółku ograła Włoszkę Silvię Zanardi. Podium uzupełniła Brytyjka Sophie Lewis.

Bohaterem eliminatora mężczyzn okazał się Jules Hester, który pokonał Holendra Yoeriego Havika i Amerykanina Gavina Hoovera.

Konkurencje sprinterskie

Sprint drużynowy wygrali Holendrzy: Jeffrey Hoogland, Sam Ligtlee i Roy van den Berg, którzy w finale uporali się z Chińczykami: Qi Liu, Yongjia Luo i Yu Zhou. Do zwycięstwa wystarczył czas 43.309, zaledwie o 0,1 sekundy lepszy od wyniku reprezentacji Państwa Środka.

Polska obsada w składzie Daniel Rochna, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki została sklasyfikowana na 6. miejscu.

Sprint drużynowy na koncie zapisały Lea Sophie Friedrich, Pauline Sophie Grabosch i Emma Hinze. Niemiecki tercet w finale pokonał Holenderki Kyrę Lamberink, Hetty van der Wouw i Laurine van Riessen. Podium uzupełniły Kanadyjki Lauriane Genest, Kelsey Mitchell i Sarah Orban, w małym finale lepsze od Brytyjek.

Polski skład – Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Nikola Sibiak i rezerwowa Paulina Petri – sklasyfikowane zostały na 7. miejscu.

Sprint indywidualny kobiet wygrała Niemka Emma Hinze, której do zwycięstwa w finale potrzebne były dwa biegi przeciwko Kelsey Mitchell. Pojedynek o najniższy stopień podium wygrała Kolumbijka Martha Bayona Pineda.

Urszula Łoś i Marlena Karwacka zajęły odpowiednio 18. i 19. miejsce.

Wyścig na 500 metrów wygrała Australijka Kristina Clonan. Jej wynik, 32.987, okazał się o 0,473 sekundy lepszy od tego Pauliny Sophie Grabosch i o 0,701 sekundy lepszy od wyniku Włoszki Miriam Vece.

W wyścigu na kilometr triumfował Chińczyk Chenxi Xue, który 1000 metrów przejechał w 1:00,754. Drugi wynik zapisał Nicholas Kergozou de la Boessiere z Australii (+0.259), a trzeci Kolumbijczyk Santiago Ramirez Morales (+0.351).

Zmagania w keirinie kobiet przed własną publicznością wygrała Kelsey Mitchell, w finale pokonując Japonkę Minę Sato. Trzecia na kresce Niemka Lea Sophie Friedrich została relegowana, natomiast zmagań nie ukończyły po kraksie trzy inne zawodniczki.

W keirinie mężczyzn najlepszy okazał się Kolumbijczyk Kevin Quintero, który w finale znalazł sposób na Australijczyka Matthew Richardsona i Niemca Stefana Bottichera.

Urszula Łoś i Marlena Karwacka oraz Rafał Sarnecki nie przebrnęli fazy repasaży.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAndrzej Sikorowski – Koncert Jubileuszowy w Teatrze Małym
Następny artykułUM Zgierz: Mały Prezydent Miasta Zgierza 2022