Reprezentacja Polski ustanowiła nowy rekord kraju w wyścigu drużynowym na dochodzenie mężczyzn. Podczas Torowych Mistrzostw Świata reprezentanci Polski na dystansie 4 kilometrów złamali barierę 3:56.

Torowe Mistrzostwa Świata odbywają się we francuskim Roubaix, a we środę rozegrano pierwsze wyścigi: scratch kobiet, kwalifikacje i pierwszą rundę wyścigu drużynowego na dochodzenie mężczyzn i kwalifikacje tej samej konkurencji w gronie kobiet. O medale walczyły za to sprinterskie obsady kobiet i mężczyzn.

Włosi pewnie na 4 kilometry, Polacy z rekordem

Simone Cononni, Filippo Ganna, Francesco Lamon i Jonathan Milan w finale wyścigu drużynowego na dochodzenie zmierzą się z Francuzami. Thomas Boudat, Thomas Denis, Valentin Tabellion i Benjamin Thomas w kwalifikacjach zapisali wynik o 2 sekundy gorszy od Włochów, ale w pierwszej rundzie rozbili Duńczyków i z czasem 3:47.816 awansowali do finału.

Włoska kadra w swoim biegu z Wielką Brytanią wykręciła 3:46.760, co zapowiada wyrównany finał. O brąz drugiego dnia zmagań pojadą Brytyjczycy i Duńczycy.

Polacy – Alan Banaszek, Bartosz Rudyk i Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski – w kwalifikacjach zapisali siódmy wynik (3:56.449). Polska obsada w pierwszej rundzie jechała bez Staniszewskiego a z Szymonem Krawczykiem. W pojedynku z Rosjanami 3:55.875 nie wystarczyło do wygranej, ale polska czwórka ustanowiła nowy rekord kraju w wyścigu na 4 kilometry.

Poprzedni rekord ustanowiony został 16 października 2019 roku, podczas Torowych Mistrzostw Europy. Wtedy Polacy zapisali wynik 3:58.378.

Sprawdź kiedy i gdzie oglądać występy Polaków na Torowych Mistrzostwach Świata:

Gdzie i kiedy oglądać Torowe Mistrzostwa Świata 2021?

Fidanza złota w scratchu

Włoszka Martina Fidanza zdobyła złoty medal w wyścigu na kreskę, scratchu. Srebro wywalczył Holenderka Maike van der Duin, a brąz Amerykanka Jennifer Valente.

Daria Pikulik zajęła 8. miejsce.

Niemki na prowadzeniu w rywalizacji drużyn

Niemiecka obsada w składzie Lisa Brennauer, Franziska Brausse, Mieke Kröger i Laura Süssmilch wygrała kwalifikacje wyścigu drużynowego na dochodzenie. Czwórka przejechała 4 kilometry w 4:14.062, drugie Włoszki dystansując o ponad sekundę, a trzecie Brytyjki o ponad 3 sekundy.

Polki – Nikol Płosaj, Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska i Wiktoria Pikulik – zajęły 7. miejsce (4.29.445). W pierwszej rundzie polska obsada zmierzy się z Białorusinkami, które w kwalifikacjach miały szósty czas.

Niemki złote w sprincie drużynowym

Niemki Lea Sophie Friedrich, Pauline Sophie Grabosch i Emma Hinze zdobyły złoto mistrzostw świata w sprincie drużynowym.

Trójka wynikiem 46.064 ustanowiła rekord globu i pokonała Rosjanki Natalię Antonovą, Darię Shmelevą i Yaną Tyshchenko (46.718).

Brąz przypadł Brytyjkom. Sophie Capewell, Blaine Ridge-Davis i Milicent Tanner wygrały z Japonkami Riyą Chtą, Miną Satą i Fuko Umekawą.

Polki – Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak – sklasyfikowane zostały na 6. miejscu.

Holenderski sprint po złoto

Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen i Roy van den Berg do długiej listy sukcesów dopisali kolejne złoto mistrzostw Europy w sprincie drużynowym.

Trójka pokonała w finale Francuzów, Floriana Grengbo, Rayana Helala i Sebastiena Vigiera (41.979 do 42.550).

Brązowy medal wywalczyli Niemcy, Stefan Boetticher, Joachim Eilers i Nik Schroetner oraz Marc Jurczyk.

Polacy – Mateusz Miłek, Daniel Rochna, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki – w kwalifikacjach zapisali szósty czas, a w pierwszej rundzie rywalizowali z Niemcami. Pojedynku tego nie wygrali i ostatecznie zajęli 6. miejsce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.