A A+ A++

1. Postaw na sprawdzone rozwiązanie – narożnik pod ścianą

Bardzo często narożniki dosuwa się dłuższym bokiem do ściany – zwłaszcza w niewielkich i stosunkowo wąskich pomieszczeniach. Część krótsza może przylegać do prostopadłej ściany, ale nie jest to koniecznością. Przy takim układzie przed meblem zyskasz sporo miejsca do wykorzystania, np. na stolik kawowy. Jednocześnie nie będziesz potykać się o inne wyposażenie podczas poruszania się po salonie. Jeśli dosuniesz narożnik do dłuższej ściany i postawisz go mniej więcej na środku, po jego obu stronach też znajdzie się wolna przestrzeń do zagospodarowania. Interesują Cię narożniki z funkcją spania, a Twój salon jest mały? Ustawienie narożnika pod ścianą zapewni wygodę jego rozkładania.

2. Wykorzystaj potencjał naturalnego światła – narożnik pod oknem

Urządzasz salon, do którego wpada duża ilość promieni słonecznych? Uwielbiasz czytać książki lub rozwiązywać krzyżówki? Ustaw narożnik pod oknem! Padające na mebel naturalne światło nie tylko zwiększy funkcjonalność strefy wypoczynkowej, ale również wyeksponuje design narożnika. Warto dosunąć wypoczynek do ściany z oknem, zwłaszcza gdy Twój salon jest niewielki i ma kształt kwadratu. Wówczas krótsza część mebla powinna przylegać do prostopadłej ściany. Oszczędzisz sporo miejsca i bez problemu wstawisz do wnętrza stolik. Układ z narożnikiem pod oknem nie jest zalecany, gdy:

  • na ścianie z oknem znajduje się kaloryfer;
  • narożnik mógłby utrudniać otwieranie drzwi balkonowych;
  • salon znajduje się na piętrze, a w domu są małe dzieci – w takim przypadku należy zamontować w oknach specjalne klamki na kluczyk lub przycisk.

3. Podziel przestrzeń na strefy – narożnik do salonu otwartego na kuchnię

Zastanawiasz się, jak ustawić narożnik w salonie otwartym na kuchnię? Na środku! Nowoczesne narożniki do salonu genialnie wyglądają ustawione w centralnym punkcie przestronnego, otwartego mieszkania. Dlaczego nie pod ścianą? Bo groziłoby to wrażeniem nieprzyjemnej wielkości, surowości i chaosu.

Narożnik do pokoju, który stoi na środku, oprócz roli wypoczynkowej i dekoracyjnej, pełni rolę separatora stref funkcjonalnych. Wprowadza porządek i wzmacnia efekt przestrzenności. Możesz go postawić na styku części kuchennej i salonowej albo wypoczynkowej i jadalnianej. Zarówno wzory, jak i wymiary narożników do salonów są bardzo zróżnicowane, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem idealnego modelu. Narożniki w niemal 700 designerskich odsłonach oferują np. Salony Agata.

Pamiętaj, żeby wyposażyć kuchnię w wysokiej jakości okap. Dzięki temu narożnik nie będzie przesiąkał kuchennymi aromatami, a na tapicerce nie będzie gromadzić się tłuszcz.

Jak ustawić narożnik w salonie? Inne wskazówki i pomysły

Każdy salon jest inny, więc nie zawsze to, co sprawdza się u większości, będzie najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku. Przykładowo, w mieszkaniach na poddaszach często znajdują się różne wnęki. Warto zagospodarować jedną z nich, wstawiając do niej narożnik. Po odpowiednim doświetleniu uzyskasz cudownie przytulny i klimatyczny kącik wypoczynkowy.

Podsumowanie

Urządzając salon, trzeba zastanowić się nie tylko, jakie meble wypoczynkowe wybrać, ale również, jak je ustawić. W mniejszych wnętrzach dobrze sprawdzają się kompaktowe narożniki z funkcją spania dostawione do ściany lub postawione pod oknem. Z kolei właściciele przestronnych, otwartych mieszkań mogą ustawić obszerny narożnik na środku pokoju. To tylko wskazówki. Ostatecznie kieruj się swoją wizją i potrzebami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDyskutowali o obliczach autyzmu
Następny artykułZagórzańskie Eucharystie wracają do zabytkowej świątyni