A A+ A++

Badanie Angio OCT to nieinwazyjna metoda oceny naczyń i mikrokrążenia w siatkówce oka bez konieczności podawania kontrastu. Umożliwia wykrycie zmian zachodzących w drobnych naczyniach na najwcześniejszych etapach. Badanie stosuje się m.in. do diagnostyki i monitorowania takich chorób jak: zwyrodnienie siatkówki związane z wiekiem, zakrzepy żyły środkowej siatkówki, retinopatia cukrzycowa i jaskra. 

– Ten zakup był niezbędny ze względu na zużycie poprzedniej aparatury – informował Marek Malinowski, w zarządzie województwa odpowiedzialny za sektor zdrowia. – Chcemy, żeby podległe nam szpitale miały odpowiedni i nowoczesny sprzęt, więc decyzja o przyznaniu dofinansowania była prosta – dodał.

Wrota Podlasia przekazują, że dotychczas użytkowany aparat pozwolił leczyć nie tylko mieszkańców z województw: podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Przy jego użyciu wykonano ponad 25 tys. badań, umożliwił przeprowadzenie diagnostyki i leczenie operacyjne ponad 1,2 tys. pacjentów metodą witrektomii (zabieg polegający na wycięciu ciała szklistego, więc żelowej substancji wypełniającej wnętrze gałki ocznej) oraz objęcie systematycznym leczeniem ok. 500 osób. 

Podczas poniedziałkowych (15.11) obrad Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o przekazaniu 300 tys. zł szpitalowi w Łomży na aparat ANGIO OCT na potrzeby Oddziału Okulistycznego Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. 

Szpital na swojej stronie in formuje, że w postępowaniu na zakup w/w aparatu wpłynęła jedna oferta na kwotę 299 970,00 zł. Ze swoich środków szpital płaci 1%, a pozostała część będzie uregulowana z dotacji Zarządu Województwa.   

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGrobowiec rodziny Stuhrów sprofanowany. „Każdy ma oczy i widzi dokąd zmierzamy” – napisał Maciej Stuhr
Następny artykułMNIEJ DZIKICH WYSYPISK ALE ILOŚĆ ŚMIECI NA NICH WZROSŁA LAWINOWO