A A+ A++

Sekretariat Generalny Interpolu wskazał, że przestępstwa szpiegostwa wchodzą w zakres art. 3 Statutu Interpolu, zgodnie z którym Interpol nie zezwala na przetwarzanie danych za pośrednictwem swoich kanałów za działania przeciwko bezpieczeństwu państwa — określone jako przestępstwa polityczne — wyjaśniła rzeczniczka KGP.

Sprawa Tomasza Szmydta

Przypomnijmy, że były sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt jest od 16 maja poszukiwany listem gończym wydanym przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. 6 maja białoruska agencja prasowa BiełTA przekazała informację, iż sędzia Szmydt zwrócił się do władz Białorusi z prośbą o azyl. Swoją decyzję poparł, powołując się przy tym na sprzeciw wobec polityki obecnych polskich władz. Zaapelował także o „przywrócenie dialogu z prezydentem Łukaszenką i Rosją”.

Czytaj więcej

Były sędzia Tomasz Szmydt miał być ścigany czerwoną notą Interpolu

Do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji w Komendzie Głównej trafiły wszystkie dokumenty dotyczące byłego sę … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Brzmienie mocy słowa”. Koncert z okazji 35. rocznicy pierwszych wolnych wyborów [WIDEO, FOTO]
Następny artykułTSUE: Sędziowie nie mogą skarżyć decyzji o zatwierdzeniu KPO dla Polski