Mieszkańcy Zielonej Góry wielokrotnie wskazywali, że toalety w Dolinie Gęśnika to potrzebna inwestycja. Miasto jednak takiej inwestycji nie planowało. Wyjaśniało, że korzystać można z toalety w kompleksie sportowym znajdującym się przy parku linowym. Problem w tym, że otwarte są tylko w sezonie, a do tego znacznie oddalone od terenu, gdzie znajdują się grille i miejsca na ognisko.
Toalety w Dolinie Gęśnika
Mieszkańcy pod naszymi postami na Facebooku zwracali uwagę na deficyt toalet. – Zapomniano o choćby jednej toalecie dostępnej całodobowo na tak dużym kompleksie wypoczynkowo rekreacyjnym – komentował pod naszym postem na Facebooku pan Andrzej. Teraz pojawiła się szansa na budowę toalety. By tak się jednak stało, to mieszkańcy muszą zabrać głos. Inwestycja zakwalifikowała się do budżetu obywatelskiego. W ramach inwestycji miałaby pojawiła się toaleta samoczyszcząca dwustanowiskowa na Dolinie Gęśnika przy grillach i wiatach. Co ważne inicjatorzy pomysłu chcą by była wyposażona w samomyjącą się podłogę i samomyjącym kołnierzem. Miałby także być przewijak dla dzieci, a toaleta powinna być dostosowana dla osób niepełnosprawnych. By skorzystać z toalety trzeba będzie zapłacić minimalną opłatę (kartą lub gotówką). – Zgodnie z zaleceniem producenta, toalety powinny być płatne, aby wyeliminować bezdomnych i narkomanów. Sugeruję opłatę minimalną 1 zł, płatność kartą konieczna, gdyż gotówka wychodzi z użycia. Drzwi powinny być samozamykające i otwierające się samoczynnie, a na zewnątrz powinna być kamera, rejestrująca wchodzących, aby odstraszać od dewastacji i brudzenia po sobie – wyjaśnia inicjator pomysłu.
Naukowy plac zabaw
W ramach projektu powstałaby także stacja naprawcza dla rowerów przy miasteczku rowerowym, latarnie przy ul. Ludowej, naukowy plac zabaw wzdłuż cieku Gęśnika.
– Naukowy plac zabaw dla dzieci – to miejsce do kreatywnego spędzania czasu dla dzieci i dorosłych. W otoczeniu przyrody stworzone dla dzieci, które potrzebują ruchu i wyładowania nadmiaru energii, ale jednocześnie potrzebują stymulacji innych zmysłów, rozwoju kreatywności, logicznego myślenia i wielu innych umiejętności. Zasługują na różnorodność zabawek na swoim terenie. Naukowy plac zabaw z jednej strony ma dostarczyć inspirującej zabawy, z drugiej strony zachęcą najmłodszych do eksperymentowania i zdobywania wiedzy. Pomogą dzieciom stać się małymi Odkrywcami! Między innymi panel muzyczny – konstrukcja z wieloma instrumentami muzycznymi, która pozwali na rozwój zmysłu słuchu, koordynacji ruchowej, a także kreatywności. Eko-kuchnia – umożliwia zabawę darami natury. Jej funkcja zmienia się w zależności od pory roku. Dzięki takiemu miejscu nie tylko dzieci z z najbliższych osiedli będą mogły z niego korzystać ale również dzieci z przedszkoli i szkół, zarówno pobliskich jak i przyjezdnych będą mogły wykorzystać urządzenia do przeprowadzenia ciekawych lekcji czy warsztatów – czytamy w opisie projektu.
Miałyby też się pojawił ładowrki słoneczne fo telefonów, w tym jedna z Wifi. Opis projektu znajdziecie na stronie: https://zielonagora.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski – projekt numer 32. Można już głosować.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS