A A+ A++


Zobacz wideo

Wyniki sondażu Ipsos zrealizowanego na zlecenie TOK FM i OKO.press jednoznacznie dowodzą, że Polacy nie popierają zakazu prac domowych w szkołach (za tym, by to ministerstwo decydowało o zadawaniu prac do domu, było zaledwie 21 proc. biorących udział w sondażu). Gościni Agaty Szczęśniak w audycji  “Jest temat”, nauczycielka licealna i działaczka związkowa Justyna Drath przyznała, że z perspektywy pokoju nauczycielskiego mówi się o tej decyzji jak o wylewaniu dziecka z kąpielą.

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

– Większość nauczycieli rozumie czym ta zmiana jest powodowana – przyznała pedagożka. Dodała, że ona sama nieraz deklarowała, że niemal nie zadaje prac domowych, bo jej zdaniem nie mają tak do końca sensu. Jednak do samego zakazu ma stosunek sceptyczny. Właśnie dlatego, że jest zakazem, a nie rekomendacją. Drath przyznaje, że odnosi wrażenie, że jest bardzo populistyczny. – To jedno z haseł, które brzmi wyraziście. Wydaje się, że jest to jakaś progresywna decyzja i idzie to w dobrym kierunku – wylicza gościni TOK FM. Ale uważa, że jeśli spojrzeć na szerszy obraz polskiej szkoły, czy też przyjrzeć się szczegółom, to jest wiele pilniejszych rzeczy do zrobienia.

Zdaniem nauczycielki zabrakło też przy tej decyzji dokładniejszej i bardziej zniuansowanej rozmowy. – Polska szkoła ma za dużo obsesji na punkcie dyscyplinowania i przeciążania uczniów i uczennic pracą – mówiła Drath. Przyznała, że istnieje głębokie przekonanie, że jeśli nie będzie prac domowych, stanie się coś strasznego. I co ciekawe twierdzą tak nie tylko nauczyciele, ale także, i to nawet bardziej, rodzice. – Rodzice przychodzili często do dyrekcji, żeby zgłaszać, że tych prac domowych jest za mało – opowiadała gościni TOK FM. Twierdziła przy tym zdecydowanie, że z takim przekonaniem trzeba walczyć. Ale nie była przekonana, czy należy to robić ministerialnym zakazem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWielka Brytania: Rozwód w wyniku pomyłki urzędnika
Następny artykułPonad 3500 zł dla tych osób. Jak otrzymać świadczenie?