Dofinansowanie jest przeznaczone dla właścicieli nowych budynków jednorodzinnych o podwyższonym standardzie energetycznym.
Skorzystać z dopłaty mogą właściciele bądź współwłaściciele nowych budynków jednorodzinnych mieszkalnych, dla których – i tutaj ważne:
• w dniu ubiegania się o dofinansowanie z NFOŚiGW nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy albo nie złożono wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie domu.
lub
• złożono już zawiadomienie o zakończeniu budowy lub wniosek o pozwolenie na użytkowanie – pod warunkiem jednak, że nie nastąpiło to wcześniej niż 1 stycznia 2021 r.
W ramach programu można liczyć na dotację w wysokości od 30 do 45 proc. kosztów kwalifikowanych, co oznacza że można otrzymać od 7 do 21 tys. zł.
Tzw. okres kwalifikowalności kosztów jest liczony od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2026 r.
W programie funkcjonuje zasada najpierw inwestycja, potem refundacja.
Warunkiem otrzymania dotacji na pompę ciepła jest uzyskanie podwyższonego standardu energetycznego budynku, gdzie wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej może wynosić maksymalnie 63 kWh/m2/rok dla wniosków składanych w 2022 r. oraz 55 kWh/m2/rok dla wniosków składanych w kolejnych latach funkcjonowania programu.
Budżet programu „Moje Ciepło” wynosi 600 mln zł.
Więcej informacji TUTAJ.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS