Karolina Woźniacka na początku drugiego seta w meczu z Igą Świątek w Indian Wells przegrała z bólem. Okazało się, że Dunka przez większość pojedynku zmagała się z kontuzją palca.

Piotr Bobakowski

Getty Images
/ Clive Brunskill
/ Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

• Kapitalna pogoń Świątek. Nieoczekiwane zakończenie meczu z Woźniacką

Iga Świątek przegrywała w pierwszym secie (1:4) meczu z Karoliną Woźniacką w turnieju WTA 1000 w Indian Wells, ale Polka ostatecznie zwyciężyła (6:4).

Po rozegraniu jednego gema w partii nr 2 Dunka polskiego pochodzenia skreczowała (więcej TUTAJ).

Jak poinformował profil TheTennisLetter na portalu X (dawniej Twitter), 33-letnia Woźniacka przez większą część pojedynku ćwierćfinałowego przeciwko liderce światowego rankingu zmagała się z kontuzją palca u nogi. Z powodu narastającego bólu nie była w stanie kontynuować gry.

W przerwie między setami Woźniacka poprosiła o pomoc medyczną. Na nic się to jednak zdało. Triumfatorka Australian Open 2018 przegrała z bólem i była zmuszona się poddać.

Świątek po meczu doceniła klasę rywalki. Była pod dużym wrażeniem jej postawy i serca do walki. Kiedy obie zawodniczki spotkały się przy siatce, tenisistka z Raszyna przytuliła serdecznie swoją rywalkę (więcej TUTAJ).