A A+ A++

Legnica 29 lat temu przeżyła  prawdziwe wyzwolenie. Kiedy 16 września 1993 roku wyjechał stad ostatni pociąg z radzieckimi żołnierzami, którzy stacjonowali w Legnicy przez 48 lat, zakończył się pewien etap w życiu miasta. Odzyskano te miejsca i obiekty, do których przez blisko pół wieku nie było dostępu.

 Jednostki rosyjskie zagarnęły na terenie Legnicy ok. 17 km 2. Na tej powierzchni znajdowało się ponad 1200 obiektów. Lotnisko, bazy magazynowe, szpitale, budynki koszarowe, obiekty oświatowe i sportowe oraz budynki mieszkalne należące do wojsk rosyjskich stanowiły 1/3 starej, secesyjnej, centralnej części miasta. Gmina stanęła więc przed wielkim wyzwaniem związanym z zagospodarowaniem odzyskanego mienia. Było to zadanie pionierskie, ponieważ wcześniej żaden z samorządów nie miał do czynienia z problemem tego typu i na taką skalę. Brakowało również rozwiązań prawnych w tym zakresie. Mówi prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski

Po latach miasto może pochwalić się pięknymi obiektami użyteczności publicznej – siedzibami takich instytucji, jak: Sąd Okręgowy, ZUS, Urząd Kontroli Skarbowej, Diecezja Kościoła Rzymsko-Katolickiego, Wyższe Seminarium Duchowne.

Reklama

Reklama

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEkonomiści: Zapowiedź cięcia stóp proc. w 2023 roku jest przedwczesna
Następny artykułWatykan. Papież Franciszek nie weźmie udziału w pogrzebie królowej Elżbiety II