Podczas VIII CORNO – Brass Music Festivalu Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej wystąpi wraz z wirtuozami gry na trąbce, waltorni, puzonie, eufonium i tubie, reprezentującymi międzynarodową kadrę CORNO – Brass Music Festival. Ten niezwykły muzyczny spektakl będzie można usłyszeć w piątek 23 sierpnia o godz. 19.00 Filharmonii Zielonogórskiej. Biletu już do nabycia: KUP BILET.
Dzieła największych kompozytorów
Podczas koncertu wybrzmią dzieła kompozytorów od wczesnego klasycyzmu, przez okres romantyzmu i XX wieku, aż po współczesne dzieło śląskiego kompozytora Adama Wesołowskiego. – Jednym z najbardziej interesujących punktów koncertu będzie światowa premiera orkiestrowego opracowania Concertino Josepha Jongena na orkiestrę i trąbkę. Pomimo że utwór powstał ponad 100 lat temu, nigdy wcześniej nie był wykonywany w pełnym składzie orkiestry, ponieważ z oryginału zachował się jedynie wyciąg fortepianowy i głos solowy. Orkiestrę poprowadzi charyzmatyczny Sebastian Perłowski – zapowiadają organizatorzy. Tego wydarzenia nie można przegapić!
Program:
Michael Haydn – Concertino na róg i puzon altowy
Adam Wesołowski – Euphory Concerto na eufonium i orkiestrę smyczkową
Ernst Sachse – Concertino na puzon basowy
Gerald Finzi – Pięć Bagatel na tubę
Joseph Jongen – Concertino op. 41 na trąbkę (polska premiera)
Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej
Jannicke Eide Ellingsen – eufonium
Sebastian Berner – trąbka
Tomasz Hajda – puzon
Tomer Maschkowski – puzon basowy
Michał Szczerba – róg
Gene Pokorny – tuba
Sebastian Perłowski – dyrygent
VIII CORNO – Brass Music Festival odbędzie się w dniach 19–24 sierpnia 2024, jak zawsze w Zielonej Górze. Odbędzie się sześć koncertów o zróżnicowanym charakterze, podczas których w głównej roli wystąpią oczywiście instrumenty dęte blaszane – waltornia, trąbka, puzon, eufonium i tuba. Usłyszymy także Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej, Michał Tomaszczyk Quartet oraz jeden z najpopularniejszych europejskich big-bandów: Jazzrausch.
CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne, międzynarodowe warsztaty instrumentalne, lekcje indywidualne i grupowe, zajęcia ze zdrowej postawy ciała, wykłady, wystawa
instrumentów oraz wydarzenia otwarte dla szerokiej publiczności w kilku lokalizacjach Zielonej Góry. To unikatowy i jedyny tego typu Festiwal w Polsce, obecnie największy zarówno w kraju, jak i w tej części Europy.
Twórcami festiwalu są Łukasz Łacny i Maciej Baranowski, wychowankowie PSM w Zielonej Górze. Ich kontakty z wybitnymi muzykami na świecie pozwalają na zapraszanie gwiazd do rodzinnego miasta.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS