Thermaltake jest marką premium w segmencie m.in. obudów komputerowych, zasilaczy, czy wentylatorów. Firma jest znana również ze stylizacji obudów komputerowych. Chwilę temu Thermaltake rozszerzył swoją ofertę zasilaczy z serii GF1 o dwa nowe modele o jeszcze wyższych mocach wyjściowych wynoszących odpowiednio 1000 i 1200 W. Dotychczas dostępne warianty oferowały moce równe 650, 750 oraz 850 W. Design prezentowanych przez producenta zasilaczy nie wyróżnia się niczym specjalnym. Seria GF1 posiada klasyczny i stonowany wygląd. Urządzenie jest niemal w całości czarne, jedynym stylistycznym akcentem zdaje się być srebrno-czarne logo producenta umieszczone w przedniej części obudowy oraz fakt posiadania przez zasilacz podświetlenia RGB wokół wentylatora.
Thermaltake informuje o dostępności nowych wersji zasilaczy z serii GF1. Mowa o modelach o mocy wyjściowej 1000 i 1200 W. Oba zasilacze posiadają certyfikat sprawności 80plus GOLD. Zakupimy je w cenie już od 1200 zł.
Corsair iCUE H170i Elite Capellix – chłodzenie AiO z 420-mm chłodnicą i rozbudowanym podświetleniem RGB LED
Omawiane zasilacze z serii GF1 posiadają certyfikat sprawności 80plus GOLD. Zostały one wyposażone w 140 mm wentylator hydrauliczny, posiadający inteligentną kontrolę obrotów (Smart Zero Fun), pozwalającą lepiej chłodzić urządzenie. Oprócz tego, dzięki tej funkcji wentylator załączy się dopiero przy 30% obciążeniu zasilacza, co skutkuje efektywniejszym zarządzaniem energią pobieraną przez zasilacz oraz zminimalizowaniem niepotrzebnego hałasu. Ważnym zdaje się być też fakt, iż miedziana płytka łącząca tylny panel zasilacza z płytką drukowaną (PCB) zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła z urządzenia.
Thermaltake Toughpower GF1 1000W – TT Premium Edition: dostępne złącza
Thermaltake Toughpower GF1 1200W – TT Premium Edition: dostępne złącza
Test układu graficznego Intel UHD 750 w procesorze Intel Core i5-11600K. Jaką pamięć DDR4 wybrać do takiego układu?
Prezentowane zasilacze Thermaltake z serii GF1 posiadają wymiary 150 x 86 x 160 mm oraz wagę odpowiednio 1,8 kg dla wersji z 1000 W mocy wyjściowej oraz 1,97 kg dla wersji z 1200 W. Warto też wspomnieć, że zasilacze z tej linii są w pełni modularne i posiadają niskoprofilowe, płaskie przewody, ułatwiające ułożenie ich w obudowie komputera. W zasilaczu zastosowano japońskie kondensatory, które pełnią role układu filtrującego wahania wartości natężenia prądu (tzw. tętnienia). Urządzenie pod wpływem surowych testów przy obciążeniu od 0 do 100% generowało bardzo niskie wartości napięcia prądu tętniącego, oscylujące poniżej 30 mV, dla wartości napięć prądu stałego 12 V, 5 V oraz 3,3 V. Tak niskie wartości powinny pozwolić na bardzo stabilną i wydajną pracę zasilacza. Dodatkowo regulacja napięcia dla głównych szyn została ustawiona na nie więcej niż ±2% i jest bardziej rygorystyczna niż standard Intela ±5%.
Źródło: TechPowerUp
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS