Akcja The Last of Us dzieje się w świecie opanowanym przez śmiertelnie groźnego wirusa. Warto zatem zaznajomić się z rodzajami infekcji, które powoduje i jakie mogą pojawić się w nadchodzącej produkcji HBO.
Źrodło fot. Sony Interactive Entertainment, YouTube, HBO Max, 2022
i
Już tylko kilka dni dzieli nas od długo wyczekiwanej premiery serialu The Last of Us. Akcja produkcji, będącej adaptacją popularnej gry o tym samym tytule, zabierze nas do postapokaliptycznego świata opanowanego przez niezwykle groźną chorobę maczużnikowego zapalenia mózgowego. Wirus, który ją powoduje, zdołał zainfekować połowę ludzkiej populacji zamieniając ją w coś na kształt zombie. Nieliczni zdrowi mieszkańcy, w tym główni bohaterowie opowieści – Joel i Ellie, zmuszeni są każdego dnia walczyć o przetrwanie z zarażonymi stworami. Te dzielą się na kilka rodzajów.
Biegacze
Źródło: Sony Interactive Entertainment
Jest to pierwsze stadium zainfekowanych, które najbardziej przypomina człowieka. Mięśnie i zmysły nie są jeszcze zniszczone przez grzyba, więc poruszają się szybko, a do tego doskonale widzą i słyszą. Ich charakter można najbardziej porównać do wściekłego zwierzęcia. Co prawda w pojedynkę są one stosunkowo niegroźne, ale poruszając się w grupie mogą narobić napotkanej ofierze sporo kłopotów. Ich znakiem rozpoznawczym jest dosyć niezgrabny chód i błyszczące oczy.
Czychacze
Źródło: Sony Interactive Entertainment
Od dwóch tygodni do roku po zainfekowaniu chory ewoluuje w tzw. czychacza. W przeciwieństwie do biegaczy, ten nie atakuje bezpośrednio. Zamiast tego czychacze czają się w ciemnościach i czekają na dogodny moment, by zaatakować. Poruszają się przy tym niemal bezszelestnie, więc trudno je usłyszeć. Co ciekawe, stwory często potrafią tak długo przebywać w jednym miejscu, że zaczynają zrastać się z otoczeniem, wydzielając przy tym zarodniki grzyba, podobnie jak robią to zainfekowane zwłoki.
Klikacze
Źródło: Sony Interactive Entertainment
Trzecie, a zarazem najbardziej rozpoznawalne stadium choroby w grze. Zainfekowani stają się klikaczami po ponad roku od zarażenia. Cała głowa monstrum obrasta grzybem, co sprawia, że osobnik traci wzrok i zaczyna używać echolokacji, aby badać otoczenie. Wydaje z siebie charakterystyczne dźwięki klikania. Gdy cokolwiek usłyszy, zmierza do źródła dźwięku. Warto dodać, że klikacze posiadają siłę większą od siły człowieka, co uniemożliwia z nimi walkę wręcz.
Człapacze
Źródło: Sony Interactive Entertainment
Nieco wytrzymalszy typ zarażonego. Staje się nim każdy po kilku latach przebywania w wilgotnym środowisku. Nie potrafi ugryźć, ponieważ grzyb uniemożliwia mu zamknięcie ust. Jednakże chmura kwasu, którą z siebie wyrzuca, jest zabójcza dla jego przeciwnika.
Purchlaki
Źródło: Sony Interactive Entertainment
W pewnym sensie jest to finalne stadium zainfekowania. Zarażeni w tej formie są znacznie bardziej wytrzymali. Ich ciała zdążyły na tyle obrosnąć grzybem, że ten stał się dla nich swego rodzaju zbroją. Wadą purchlaków jest ich powolność i zaniżone zdolności echolokacyjne. Co ciekawe, stwory te potrafią odrywać fragmenty grzyba, aby rzucać nimi w swoje ofiary. Takie fragmenty grzyba po trafieniu w cel eksplodują, wydzielając zarodniki.
Król szczurów
Źródło: Sony Interactive Entertainment
Jest to swego rodzaju hybryda wszystkich poprzednich stadiów choroby. Z racji, tego, że powstaje on z kilku zrośniętych zainfekowanych jest to największy i najbardziej przerażający stwór jakiego możemy spotkać w grze The Last of Us. Jak można się spodziewać, Król szczurów znacznie przewyższa siłą człowieka i w przeciwieństwie do pozostałych zainfekowanych (z wyjątkiem Biegaczy), nie jest ślepy. Co ciekawe, w razie potrzeby może on odczepić od siebie mniejszego zarażonego.
Na koniec przypomnijmy, że The Last of Us zadebiutuje na platformie HBO Max 16 stycznia.
HBO Max kupisz tutaj
Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.
ZASTRZEŻENIE
Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS