A A+ A++

Pandemia COVID-19 odciska piętno na wszystkich aspektach naszego życia – praca, nauka, życie towarzyskie. Nagle wiele firm (a więc również i pracowników) znalazło się w nieciekawej sytuacji. Koronawirus nie oszczędził również rynku PC, gdzie obserwować mogliśmy spadki dostępności i/lub podwyżki cen różnych podzespołów komputerowych. Jedną z gałęzi, gdzie widać to najlepiej są zdecydowanie obudowy. Mimo wszystko najwięksi producenci nie załamują rąk i działają dalej. Jednym z nich jest szwedzki Fractal Design, który zaprojektował i wypuścił do sprzedaży nowy model. Mowa o obudowie Fractal Design Meshify 2, która oferuje sporo miejsca wewnątrz oraz wzorową cyrkulację powietrza i niskie temperatury podzespołów.

Autor: Przemysław Banasiak

Fractal Design to firma, która obecna jest na rynku od 2007 roku. Szwedzi dość szybko zaskarbili sobie uznanie konsumentów na rynku PC z całego świata za sprawą solidnie wykonanych i fabrycznie wyciszonych obudów z serii Define. Z czasem oferta rozszerzona została o kolejne serie oraz produkty takie jak zasilacze, wentylatory czy gotowe zestawy chłodzenia cieczą. W portfolio pojawiły się też inne rodziny obudów, a jedną z nich była debiutująca w 2017 roku seria Meshify. Jak sama nazwa wskazuje najważniejsza tutaj jest przewiewna, metalowa siatka meshowa, a nie całkowite wyciszenie wnętrza. Dzięki temu otrzymujemy wysoką przewiewność, a tym samym poszczególne części pracują z niższą temperaturą.

Fractal Design Meshify 2 to spora obudowa z ruchomym wnętrzem, które pozwala wybrać czy wolimy więcej miejsca na kartę graficzną i/lub układy chłodzenia cieczą, czy może naszym priorytetem są magazyny danych.

Test obudowy Fractal Design Meshify 2 - Pojemnie i przewiewnie [3]

W tym miesiącu zaprezentowana została nowa obudowa w postaci Fractal Design Meshify 2. Biorąc pod uwagę jak dużym powodzeniem cieszyły się poprzedniczki – Meshify C oraz Meshify S2, postanowiliśmy sprawdzić nowość na łamach PurePC. Nowej konstrukcji zdecydowanie bliżej do drugiej z wymienionych. Jest to spora, dwukomorwa skrzynka z ruchomym wnętrzem, które pozwala wybrać czy wolimy więcej miejsca na kartę graficzną i/lub układy chłodzenia cieczą, czy może naszym priorytetem są magazyny danych. Szwedzcy projektanci nie zapomnieli przy tym wyeliminować rzeczy, na które skarżyli się zarówno wierni fani marki, jak i recenzenci.

Specyfikacja Fractal Design Meshify 2:

  • Wymiary: 542 x 240 x 474 mm (G x S x W)
  • Waga całkowita: ok. 10,5 kilograma
  • Materiały: Stal / Hartowane Szkło / Tworzywa Sztuczne
  • Obsługiwane formaty: E-ATX / ATX / Micro-ATX / Mini-ITX
  • Maksymalna wysokość coolera CPU: 185 mm
  • Maksymalna długość karty graficznej: 491 mm
  • Liczba slotów kart rozszerzeń: 7+2
  • Liczba zatok wewnętrznych 3.5 / 2.5 cala: 6 / 8
  • Liczba zatok zewnętrznych 5.25 cala: 0
  • Wyjścia na przednim panelu: 1x USB 3.1 Gen 2 typu C / 2x USB 3.1 Gen 1 typu A / 2x Audio
  • Maty wygłuszające: brak

System chłodzenia Fractal Design Meshify 2:

  • 3 x 140 lub 3 x 120 mm (2x 140 mm Fabrycznie / Front)
  • 1 x 140 lub 1 x 120 mm (1x 140 mm Fabrycznie / Tył)
  • 3 x 140 lub 3 x 120 mm (Góra)
  • 2 x 140 lub 2x 120 mm (Dół)
  • Filtry przeciw kurzowi: Front / Dół / Góra

Fractal Design Meshify 2 to obudowa o wymiarach 474 x 240 x 542 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze około 10,5 kilograma. Wykonana została w głównej mierze ze stali, a jeden z paneli bocznych to hartowane szkło o grubości 4 milimetrów. Nie zabrakło tez oczywiście wstawek z tworzyw sztucznych, acz jest ich naprawdę niewiele. Zamontować możemy tutaj płyty główne w formacie E-ATX (szerokość do 285 milimetrów), ATX, Micro ATX lub Mini ITX; wieżowe chłodzenia procesora o wysokości do 185 milimetrów; karty graficzne o długości do 315/467/491 milimetrów (zależy od konfiguracji wnętrza) oraz zasilacze nie dłuższe niż 353 milimetrów. Dla do nośników danych przewidziano do siedmiu miejsc 3,5″ lub dziewięciu 2,5″. Zaś jeśli chodzi o wentylację to zmieści się tutaj do dziewięciu wentylatorów 140- lub 120-milimetrowych, z czego trzy większe jednostki dostajemy wraz z obudową.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUnijna dotacja na dom dla samotnych rodziców
Następny artykułApel Jeronimo Martins Polska S.A.