Zresztą nawet, jeśli rzeczywiście kłopoty Tesli dojdą do końca, to wcale nie oznacza, że Tesla będzie mogła natychmiast rozpocząć produkcję. Te ostateczne warunki mają zostać wkrótce ujawnione. Pierwszym terminem, kiedy fabryka miała ruszyć był lipiec 2021 i był on wielokrotnie przesuwany. To wszystko są jeszcze informacje niepotwierdzone, oficjalnie władze mają o tym poinformować w piątek, 4 marca. Będzie w niej uczestniczył premier Brandenburgii Dietmar Woidke. – Procedura zatwierdzania e-samochodów i fabryki akumulatorów amerykańskiej firmy Tesla w Gruenheide w Brandenburgii dobiega końca. Zostanie to ogłoszone jutro na konferencji prasowej w Kancelarii Stanu w Poczdamie – poinformowały we czwartek, 3 marca władze. Wcześniej „Handelsblatt” napisał, że firma Elona Muska uzyskała ostateczną zgodę brandenburskiego biura ochrony środowiska dla swojego zakładu. Co wcale nie było takie pewne.
Czytaj więcej
Czy wystarczy prądu do elektrycznych samochodów?
Europejska motoryzacja coraz szybciej przestawia się na prąd. Według raportu Deloitte i Euroelectric, w ubiegłym roku 1 na 5 sprzedanych w Europie pojazdów miał elektryczny napęd, a do 2030 r. liczba takich samochodów wzrośnie z 5 do 65 milionów.
Rozpoczęcie produkcji Tesli w Niemczech poprzedził prawdziwy rollercoster. Dwa tygodnie temu pojawiły się informacje, że w ogóle nie będzie to możliwe, ponieważ Tesla nie spełnia warunków środowiskowych, między innymi nie zabezpieczyła sobie do produkcji wystarczającej ilości wody. Uruchomienie zakładu zostało opóźnione także przez pandemię i biurokrację mimo, że niemieccy urzędnicy wielokrotnie sygnalizowali, że są zwolennikami tego projektu ponieważ tworzy tysiące miejsc pracy w regionie gdzie przemysł ciężki praktycznie nie istnieje.
Czytaj więcej
Ford chce wydzielić dział elektryków
Podobnie jak inne marki Ford również szuka sposobów wyodrębnienia działu samochodów … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS