A A+ A++

Terna, jeden z największych europejskich graczy w dziedzinie sieci elektroenergetycznych, powiedział, że projekty zawarte w nowym długoterminowym planie rozwoju sieci krajowej umożliwią zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 5,6 miliona ton rocznie, dwukrotnie więcej niż w poprzednim planie.

„Dzięki zaangażowaniu wszystkich naszych pracowników będziemy w stanie opracować system elektroenergetyczny, który będzie coraz bardziej wydajny, zrównoważony i zielony” – powiedział dyrektor generalny Stefano Donnarumma.

“Przyszłość przejścia Europy z paliw kopalnych na czystsze źródła energii jest w dużym stopniu uzależniona od rozwoju bardziej wydajnych sieci cyfrowych, aby poradzić sobie z mniej przewidywalnymi przepływami energii słonecznej i wiatrowej.Inwestycje w sieć pomogą wzmocnić połączenia między południem kraju, które produkuje więcej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, a przemysłową północą, gdzie zapotrzebowanie na energię jest większe” – podała Terna, która jest kontrolowana przez państwowego pożyczkodawcę CDP.

Grupa poinformowała, że planuje również wydać ponad 1,2 miliarda euro na nową linię o mocy 1000 megawatów ze Szwajcarią i około 750 milionów euro na nowy 20-kilometrowy (12-milowy) kabel podmorski z Grecją, aby zwiększyć przepływy energii odnawialnej.

Reklama

Włochy, które mają linie energetyczne z Afryką Północną, chcą wzmocnić swoją rolę jako centrum elektroenergetycznego dla Europy i regionu śródziemnomorskiego. Terna większość swoich przychodów czerpie z rozwoju krajowej sieci energetycznej wysokiego napięcia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁódź. Napaść na dwie dziewczyny w łódzkim parku. „Powiedział, że mamy się zacząć rozbierać”
Następny artykułPoznań w czołówce Europy, jeśli chodzi o miasta do pracy zdalnej