A A+ A++

[Aktualizacja]

Terminy na sporządzanie i zatwierdzanie sprawozdań finansowych zostaną przesunięty o trzy miesiące, a w przypadku jednostek podległych nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, czyli np. spółki giełdowe – o dwa miesiące.

Z kolei na mocy innego rozporządzenia, wydanego na podstawie przepisów ordynacji podatkowej, zostanie przesunięty termin na sporządzenie CIT-8.

I tak, do 31 maja 2020 r. zostanie przedłużony termin złożenia zeznania i zapłaty podatku dla wszystkich podatników CIT.

➡️ Słuchaj podcastów DGPtalk: Obiektywnie o Biznesie:
Spotify http://prawna.pl/spotify
iTunes Podcast http://prawna.pl/itunes
Google Podcast http://prawna.pl/google
Strona DGPtalk https://podcast.gazetaprawna.pl

Wyjątkiem będą:

• podatnicy osiągają¬¬cy wyłącznie dochody wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy o CIT czyli np. szpitale, jednostki naukowe, oraz
• organizacje pożytku publicznego, dla których przychody z działalności pożytku publicznego stanowią co najmniej 80 proc. wszystkich przychodów.

Im termin zostanie wydłużony do 31 lipca.

Do końca maja ma być też czas złożenia PIT – wspominałam o tym w ostatnim podcaście. Można go odsłuchać na stronie podcast.gazetaprawna.pl.

Ministerstwo Finansów nie planuje tu jednak analogicznego rozwiązania jak w przypadku CIT-8. Minister zaniecha poboru odsetek za zwłokę, jeśli zapłata podatku nastąpi do końca maja 2020 r.
Przypomnę też, to co mówiłam w ostatnim podcaście, że zeznania PIT-37 i PIT-38 wypełnione przez skarbówkę w ramach usługi Twój e-PIT zostaną automatycznie uznane za wysłane wraz z upływem terminu na ich złożenie, czyli 30 kwietnia. Ma być jednak wprowadzona możliwość skorygowania tego zeznania do końca maja bez konsekwencji i z możliwością wpisania organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1 proc. podatku.

Ale to nie wszystkie terminy, które zostaną przesunięte. Wiele zmian w tym zakresie zawiera specustawa.

Przykładowo płatnicy, którzy regulują zaliczki na PIT:

– od przychodów ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy o … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyroby piekarnicze. Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego…
Następny artykułMotoryzacja to nie tylko koncerny samochodowe. Koronawirus dotyka również producentów podzespołów